Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Hráč dne Mert Müldur

EURO 2024: Hráč dne Mert Müldur

EURO 2024: Hráč dne Mert Müldur © iconsport.photo - Mert Müldur

0

Líbilo se

19.06. - Turecko s Gruzií na první pohled nevypadal jako atraktivní zápas, ale nemohlo to být dále od omylu. Za mě šlo o zřejmě nejlepší zápas dosavadního průběhu celého turnaje. A největší hvězdou byl Mert Müldur. On ho zřejmě zastíní Arda Güler, ale Müldur je za mě hráčem uplynulého dne.

Mert Müldur je hráčem známým zřejmě nejvíce pro fanoušky italského fotbalu. Rodák z Vídně je odchovancem Rapidu. Ještě před svým přestupem právě z Rapidu, kde platil za velký talent, debutoval v áčku turecké reprezentace. V roce 2019 se přesunul do Itálie, kde byl po 3 sezóny jednou z opor Sassuola. Tehdy to byl klub, jenž dokázal pozlobit velké soupeře, a i turecký reprezentant na pravém kraji obrany na tom měl svůj podíl. Nebylo to jako letos, kdy Sassuolo ostudně sestoupilo. To už ale Müldur byl v Turecku, kde jinak nikdy nežil a ani nehrál. Posílil Fenerbahce, jenž už minulé léto stavělo hodně ambiciózní kádr v čele s hvězdami jako Džeko nebo Tadič. Müldur odehrál ve všech soutěžích 31 zápasů. Do základní sestavy napevno nepatřil.

I tak ale dostal od Vincenza Montelly šanci v základní sestavě do zápasu s Gruzií před Zekim Celikem, bekem AS Řím a udělal sakra dobře. Byl to právě Müldur, jenž nechytatelným volejem dokázal otevřít skóre. Za mě doposud gól turnaje. V mých očích překonává i následující gól Gülera. Na začátku druhé půle měl další velkou šanci před brankou, ale nezkoordinoval svůj pohyb a prakticky nevystřelil. Směrem dopředu byl ale rozhodně jedním z nejnebezpečnějších tureckých hráčů. 25letý bek vyhrával osobní souboje, vytvářel šance, sám se do nich dostával, dal nádherný gól, byl klíčovou postavou Turecka při hodně vydřené úvodní výhře. Střídal ale s problémem se svaly. Doufejme, že ho ještě uvidíme v dalších zápasech, bohužel i proti naší reprezentaci.

Mert Müldur

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články