Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Hráč dne Stanislav Lobotka

Euro 2024: Hráč dne Stanislav Lobotka

Euro 2024: Hráč dne Stanislav Lobotka © iconsport.photo - Stanislav Lobotka

1

Líbilo se

18.06. - Slovensko se postaralo o první velký šok celého turnaje a řekněme si upřímně, naprosto zaslouženě porazilo Belgii. Hráči po 70 minutcáh měli jazyk na vestě. Tak tvrdý boj to pro ně byl a my bychom se měli inspirovat. Nad Tatrami se blýskalo zejména díky Stanislavu Lobotkovi.

Pamatujeme si ještě časy, kdy Lobotka hrával v Dánsku za Nordsjaelland a o jeho přícho velmi vážně stála Slavia. Tehdy ale byla krátká, protože o Lobotku stála také španělská Celta Vigo a Lobotka šel do La Ligy. Tam nakonec strávil 2 velmi povedené sezóny a půlku další. Byly natolik povedené, že se stěhoval do Neapole. Tehdy se psal rok 2020. Lobotka měl slabší start, ale dostal se do tho a dnes je mezi nejuznávanějšími záložníky celé soutěže. Vloni byl hodně výraznou postavou u titulu. Skvělý středopolař, kterého před vzájemným zápasem v Lize mistrů do nebes vynášel i dnes už bývalý trenér Barcelony Xavi, jenž sám patří mezi nejlepší záložníky fotbalové historie. Obrovská poklona, která navíc rozvířila spekulace o ještě jednom velkém přestupu pro 29letého odchovance trenčínského fotbalu.

A po včerejšku je to ještě vážnější. Slovensko porazilo Belgii a všichni jsou Lobotkou ohromeni. Vždy byl tak nějak ve stínu ostatních a asi není fotbalovou veřejností úplně doceněný. Lobotka byl v záloze nepřekonatelný. Výborný na útočné polovině, kde mu nešel sebrat balón, a naopak jste přes něj balón na vlastní polovině nedokázali přecedit. Fantastický bojovný výkon, po němž byl po zásluze vyhlášen mužem zápasu. Ocenit musíme většinu slovenských hráčů, protože to byl týmový bojovný výkon, ale Lobotka všechny zastínil. Slovensko si díky výhře nad Belgií výrazně zvýšilo své postupové šance. A pokud podají Slováci podobný výkon i proti ostatním, postup je nemine. A Lobotka? Není šance, že se o něj nepřihlásí větší klub než Neapol, pokud bude takhle hrát dále. Jak by sám Lobotka řekl...This is my sen, but now it’s realita.

Stanislav Lobotka

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články