Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Didier Deschamps je spokojený s výhrou

EURO 2024: Didier Deschamps je spokojený s výhrou

EURO 2024: Didier Deschamps je spokojený s výhrou © iconsport.photo - Hráči Francie slaví gól

1

Líbilo se

18.06. - Včerejší den uzavřel zápas mezi Rakouskem a Francií. Zápas byl poměrně vyrovnaný, ačkoli Francie působila nebezpečnějším dojmem. O osudu zápasu rozhodla vlastní branka Maximiliana Wöbera. Oba trenéři jsou spokojeni s výkonem svých hráčů ve svém prvním vystoupení na EURO 2024.

EURO 2024 ohlasy aktérů

Trenér Rakouska, Ralf Rangnick: „Z našeho pohledu šlo o nešťastnou prohru. Za celý zápas jsme nedovolili Francii moc, ale o osudu zápasu rozhodl nešťastný vlastní gól. Týmu nelze upřít houževnatost a bojovnost. Hráči splnili vše, co jsme po nich chtěli. Nelze říci, že by si Francie nezasloužila výhru, jelikož má velmi kvalitní tým, ale byli jsme velmi blízko získat bod.”

„Byli jsme si vědomi, že můžeme prohrát s Francií. Nejsme žádní snílci. Víme, v jaké jsme situaci, musíme porazit Polsko, abychom mohli pomýšlet na postup. Nemůžu vinit tým, dali jsme do toho všechno. Hráči jsou zklamaní, že jejich výkon nestačil k zisku bodu, ale je čas dívat se dopředu na páteční duel a vyhrát ho.

Kapitán Rakouska, Marcel Sabitzer: „Byla to vyrovnaná hra, hrálo se nahoru dolů. Francie byla o něco efektivnější a šťastnější. Chtěli jsme vyhrát zápas a dali jsme do toho všechno, ale proti takovému silnému soupeři můžete skončit na straně poražených. Nyní se musíme soustředit na zápas s Polskem.”

„Francie nás překvapila tím, že hrála hlouběji, než jsme mysleli. Nepodali jsme nejlepší výkon. V soupeřové třetině jsme byli dnes trochu bezzubí, ale kdyby Baumgartner proměnil svou šanci v prvním poločase, mohli jsme vést 1:0 a celý zápas by se vyvíjel jinak. Nyní je čas na regeneraci, analýzu, a poté opět vyrazit do boje.”

Christoph Baumgartner ve velké šanci proti Maignanovi


Trenér Francie, Didier Deschamps: „S výhrou jsem spokojený. Nikdy není jednoduché vyhrát proti týmu, který disponuje tak atletickými kvalitami a kvalitním presinkem. V některých situacích jsme se mohli zachovat mnohem lépe, obzvláště v prvním nebo druhém dotyku s míčem, ale celkově jsme hráli dobře. Máme kvalitu, stejně jako talent a hráči si navzájem pomáhají.”

„Do zápasu vybírám hráče podle mého nejlepšího uvážení. Dnes jsem se rozhodl nasadit Salibu, protože se více hodil na tento zápas. Neznamená to však, že by Ibra Konaté nedostal šanci v dalším zápase.”

Hráč zápasu, N´Golo Kanté: „Byly tam určité obavy, ale bylo super vrátit se zpátky a oživit si vzpomínky. Jsme jenom lidi - společně bojujeme za výsledek a hodláme v tom pokračovat,” komentuje svůj návrat do francouzské reprezentace.

„Bylo to vůbec poprvé, co jsem měl kapitánskou pásku za národní tým. Byla to pro mě čest, i když to bylo na pár minut. Jsem velmi hrdý.”

Kanté s Mbappém v zápase proti Rakousku


Přečtěte si také: EURO 2024: Trenér Dánska přiznal, že jeho hráčům ke konci došla energie

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články