Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Úspěch slovenského kouče a frustrovaný trenér Belgie

EURO 2024: Úspěch slovenského kouče a frustrovaný trenér Belgie

EURO 2024: Úspěch slovenského kouče a frustrovaný trenér Belgie © skysports.com - Slováci se radují ze vstřeleného gólu

1

Líbilo se

18.06. - Šílený den pokračuje. Slováci porazili jasné favority z Belgie 1:0. Pro slovenský nároďák je to samozřejmě svátek, pro Belgičany nikoliv. “Menší týmy udělali progres a můžou potrápit větší, silnější týmy,” řekl po zápase trenér Slováků Calzona. Zato trenérovi belgické reprezentace se mluvilo o zápase těžce.

Domenico Tedesco byl frustrovaný a naštvaný z výkonu nejen svého týmu. Mluvil o zápase takto: “Kdybychom vyhráli, mohl bych vám říct víc o svém názoru. Ale prohráli jsme a chci být férovým koučem, takže nic neřeknu.”

Mluvil samozřejmě o rozhodčích a o VAR kontroverzi v celém zápase. “Musíme jim věřit. Jestli se VAR rozhodne, že to je hra rukou, tak to musíme akceptovat a respektovat,” prozradil svůj názor na rozodčí Tedesco. Povídal i o tom, jak se jim jako týmu zápas nepovedl, a že nechce nikoho vinit z prohry.

Naopak manažer naších “bratia” ze Slovenska byl nadšený z jejich výhry: “Máme v týmu kvalitu, vyprodukovali jsme hromadu zajímavých šancí už v kvalifikaci. Samozřejmě je to ještě lepší porazit Belgii.” Také řekl o nepředvídatelnosti jejich skupiny a jak se favoriti budou chtít pomstít.”

“Jsem strašně rád. Je to obrovská výhra pro mě i celé Slovensko. Fanoušci byli dneska skvělí. Vidět úsměvy na jejich tvářích mě dojalo,” ukončil svoji řeč vítěz Francesco Calzona.

David Janák / reuters.com, barrons.com

Nejnovější články