Zpět na » Ostatní » UEFA zakáže ruské vlajky na zápase mezi Ukrajinou a Rumunskem na EURO 2024

UEFA zakáže ruské vlajky na zápase mezi Ukrajinou a Rumunskem na EURO 2024

UEFA zakáže ruské vlajky na zápase mezi Ukrajinou a Rumunskem na EURO 2024 © iconsport.photo - vlajka Ukrajiny

0

Líbilo se

17.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) rozhodla o zákazu ruských vlajek na tribunách během nadcházejícího utkání mezi Ukrajinou a Rumunskem v rámci evropského šampionátu Euro 2024. Informaci přinesla agentura Associated Press.

Skupinový zápas mezi Ukrajinou a Rumunskem se odehraje 17. června v německém Mnichově. UEFA oznámila, že bezpečnostní pracovníci budou pečlivě sledovat a odstraňovat ruské vlajky, aby zabránili jejich vystavení v hledišti. Toto opatření přichází poté, co byly ruské vlajky viděny během zápasů Německo vs Skotsko a Srbsko vs Anglie. Vzhledem k napjaté politické situaci a snaze udržet sportovní akce mimo politické konflikty, UEFA zaujala tento přísný postoj.

UEFA zdůraznila, že cílem tohoto opatření je zajištění bezpečnosti a klidného průběhu turnaje. Vedení turnaje zároveň apelovalo na fanoušky, aby respektovali toto rozhodnutí a soustředili se na podporu svých týmů v duchu fair play a sportovního ducha. Zápas mezi Ukrajinou a Rumunskem slibuje napínavou podívanou a fanoušci obou týmů se již těší na podporu svých favoritů. UEFA doufá, že přijatá opatření přispějí k bezpečnému a příjemnému zážitku pro všechny přítomné.

S informací přišla NEXTA

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články