Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Co říkají trenéři po zápase Švýcarsko – Maďarsko?

EURO 2024: Co říkají trenéři po zápase Švýcarsko – Maďarsko?

EURO 2024: Co říkají trenéři po zápase Švýcarsko – Maďarsko? © iconsport.photo - Nejen souboj, ale i zápas vyhrál Maďaři

0

Líbilo se

15.06. - Maďaři podlehli Švýcarům v jejich společném zápase EURO 2024. Není to pro maďarský nároďák ideálním scénářem, zato Švýcarsku může pomoct k postupu do vyřazovací fáze. "Takticky jsme to nezvládli, byli jsme moc pasivní," mluvil o výkonu svého týmu Marco Rossi, trenér Maďarska. Trenér Švýcarů mezitím hrál šachy s panáčky v červených dresech.

"Nemohli jsme je vůbec presovat. Švýcaři jsou velice zkušený tým, mají skvělé hráče všude na hřišti," říkal Marco Rossi po prohře se Švýcarskem. Vzal také vinu za prohru na sebe. Vinil také individuální chyby: "Na této úrovni nemůžete dělat nepřesnosti. Viděl jsem pouze dva nebo tři dobré výkony."

Také mluvil o důležitosti zápasu s Německem: "Dnes by na nás nevsadil nikdo ani jeden forint. Hrajeme s, dle mého názoru, největšími favority na výhru celého EURA 2024."

Murat Yakin musel být šťastný po výhře v důležitém zápase. "Věřím si a věřím našemu týmu. Připravovali jsme se 3 týdny na šampionát a hráči jsou ve správném rozpoložení."

"Rád hraju šachy. Včera jsem dvakrát vyhrál. Rád taky srovnávám šachy a fotbal a tomu i přizpůsobuju taktiky," prozradil svoji vášeň k šachům. Také si myslel, že překvapil Marca Rossiho, možná i kvůli nasazení Kwadwa Duaha z Ludogorce. Podle něj musí ale ještě zlepšit hru, neboť se v druhé půli dostávali Maďaři až moc často do šancí.

David Janák / fotbalportal.cz

Nejnovější články