Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Koho vedle sebe bude mít Cristiano Ronaldo na svém posledním turnaji?

Euro 2024: Koho vedle sebe bude mít Cristiano Ronaldo na svém posledním turnaji?

Euro 2024: Koho vedle sebe bude mít Cristiano Ronaldo na svém posledním turnaji? © iconsport.photo - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

21.05. - Portugalsko je opět jedním z favoritů Eura 2024. Naposledy vyhrálo Euro 2016. Tehdy se to považovalo za jeden z největších kariérních úspěchů Cristiana Ronalda. O 8 let později se Ronaldo bude s reprezentací s největší pravděpodobností loučit. A koho bude mít kolem sebe? Tohle je nominace, jak jí sestavil Roberto Martínez.

Portugalsko prošlo kvalifikací bez klopýtnutí. Bez jediné ztráty bodu, a neskutečné, až děsivé skóre 36:2. Neskutečné. Ronaldo 10 gólů, Bruno Fernandes 6 gólů a 8 asistencí, 7 vytvořených gólů Bernarda Silvy. I skrze to bude Portugalsko jedním z největších favoritů. Ano, můžeme říkat, že Portugalsko nemělo dobré soupeře, ale už to nastavení, že je nepodcení a pojede stále na 100 %, to je neskutečné. Navíc půjde o poslední velký turnaj Cristiana Ronalda. To je další motivace navíc, která bude opravdu obrovská. A co samotná nominace Roberta Martíneze. Ohromně silný tým, bez překvapení a asi i bez nějaké kontroverze, prostě všechno tak, jak má být.

Brankáři

Bez žádného překvapení. Diogo Costa postupně z pozice brankářské jedničky vystrnadil dlouholetou oporu Ruie Patrícia. A Roberto Martínez si asi stěžovat nemůže. I když Diogo Costa hraje “jen” za Porto, bavíme se tu o nejhodnotnějším brankáři planety. Rui Patrício, mistr Evropy z roku 2016 je ale v nominaci stále. Bude plnit roli spíše trojky, protože v AS Řím svou pozici také ztratil, zatímco José Sá je velkou oporou Wolves. On má ale na rozdíl od Patrícia s Costou jen zanedbatelné reprezentační zkušenosti. Odehrán má 1 jediný reprezentační start. Za mě je ale svou kvalitou nyní jednoznačně nad Ruiem Patríciem. Na rozdíl od ostatních trenérů ale Roberto Martínez nebere do předběžné nominace čtvrtého gólmana.

Diogo Costa

Obrana

Mít v obraně jednoho ze 3 nejlepších stoperů světa, to je ohromný komfort, kterým se ale Roberto Martínez může pochlubit. Ruben Dias ale musí navázat na formu z Manchesteru City, nikoliv na formu ze světového šampionátu, kde byl slabý. K tomu by mu měl pomoci i mentor Pepe. Jenž se na Euru může stát nejstarším hráčem historie evropských šampionátů. Zkušenost představuje i Danilo Pereira z PSG. Ty má vedle Diase doplňovat i mladá síla v podobě Antonia Silvy a Goncala Inácia. Na levém kraji Nuno Mendes, na tom pravém Nelson Semedo. Samozřejmostí do základní sestavy by měli být Joao Cancelo s Diogem Dalotem, kteří dokáží strany hřiště točit a kvalifikaci odehráli vynikající.

Ruben Dias

Záloha

Bruno Fernandes za sebou nemá nejlepší sezónu v Manchesteru United, ale vzhledem k tomu, že ani na předchozích reprezentačních srazech nebyl ve formě, byla tato kvalifikace pro něj skutečně životní. Za 10 zápasů zvládl 6 gólů a 8 asistencí. Bernardo Silva také možná v životní formě, spolu s nimi Ruben Neves, Matheus Nunes, Palhinha, Otávio. To je obrovská síla, kterou Portugalsko bude mít na tomto Euru. Těžit bude opět i z dravosti mladíků. Joao Neves je dost možná před prvním velkým přestupem, v Benfice hraje výborně a není divu, že se v reprezentaci objevuje. Stejně tak i Vitinha. Naprosto po zásluze. V PSG se dostal do obrovské formy a pokud se Paříž v létě s nějakým přestupem trefila, byl to skutečně tento.

Bruno Fernandes

Útok

Spekulovalo se o tom, zda Cristiano Ronaldo vůbec v nominaci bude. Byly to ale spíše konspirační teorie a Ronaldo samozřejmě v nominaci je. V kvalifikaci dal 10 gólů, za Al-Nassr mu to střílí, i když můžeme zpochybňovat kvalitu soutěže. Není to ale jen o něm, což ukázal i poslední světový šampionát, na němž jsme viděli hattrick Goncala Ramose. Ten i přes ne úplně ideální sezónu v PSG nechybí. Diogo Jota neměl lehkou sezónu, ale je to senzační hráč a pro Portugalsko může být klíčovým žolíkem. Stejně tak Joao Félix a Pedro Neto. A co Rafael Leao? Výborný hráč, hvězda AC Milán, ačkoliv trochu kontroverzní. A Roberto Martínez s sebou bere i syna trenéra Porta Sérgia Conceicaa Francisca, jemuž nevyšlo angažmá v Ajaxu, ale po návratu pod křídla svého otce hrál výborně a patří mezi nejnadějnější portugalské fotbalisty.

Cristiano Ronaldo

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články