Zpět na » Ostatní » Euro 2024 - skupina C: Dojde Anglie za triumfem?

Euro 2024 - skupina C: Dojde Anglie za triumfem?

Euro 2024 - skupina C: Dojde Anglie za triumfem? © iconsport.photo - Harry Kane

0

Líbilo se

15.05. - Euro 2024 už je skutečně za rohem. Do startu zbývá něco málo přes měsíc, a my si tak začneme představovat základní skupiny. Těch je 6, přičemž z ní postoupí 2 týmy a 3. celek půjde do speciální tabulky, odkud postoupí 4 nejlepší týmy ze třetích míst. Šance jsou velké. Vykopáváme skupinu C.

Skupina C na Euro 2024:

Anglie
Dánsko
Slovinsko
Srbsko

Hodně zajímavá skupina, kde rozhodně favorizujeme Anglii, ale dále můžeme s klidem říct, že to bude otevřený boj a o postup za Albionem se může poprat prakticky jakýkoliv celek. Dánsko, Srbsko i Slovinsko mají dobré kádry, mají duši a budou nepříjemným soupeřem i proti Anglii. Zatímco Srbsko už potřebuje nějaký úspěch, Slovinsko nemá co ztratit a Dánsko zase má na co navazovat po poslední semifinálové účasti.

It’s coming home

Anglické heslo, jenž se používá po letech bez úspěchu. Na velkou trofej čeká anglický národní tým už od roku 1966, kdy se zadařilo na domácím mistrovství světa. Na posledním Euru z toho byla doma ve Wembley prohra ve finále s Itálií po penaltách. Wembley málem lehlo popelem. Netflix mimochodem o brutální situaci na stadionu nedávno vydal zajímavý dokument. Tohle Euro už prostě padnout musí. Těch let bez úspěchu už je moc a Anglie nikdy neměla lepší a vyváženější tým. Bude spolu s Francií největším favoritem celého mistrovství. Vrátí se fotbal konečně domů?

Největší hvězda skupiny

Harry Kane je prostě nejlepší útočník na světě. Tečka. Famózní v zakončení, vynikající při výstavbě hry, borec, co prostě zvládne a odpracuje všechno. Na posledním Euru se pomaleji rozjížděl, ale dostal se do toho, to se bude očekávat i na tomto turnaji. Spolu s Mbappém bude favoritem na korunu pro krále střelců a Anglie se na něj jakožto na kapitána bude spoléhat. Trofej nezískal ani po přestupu do Bayernu, takže o to větší jeho hlad bude.

Harry Kane

Koho sledovat?

Slovinsko bude outsiderem této skupiny, ale sám si nemyslím, že šance na postup jsou nějak zvlášť nereálné. Klíčové budou především vzájemné duely s Dánskem a Srbskem. A spoléhat se bude na Benjamina Šeška. Má podobnou pozici jako Harry Kane v Anglii. Největší hvězda, modla fanoušků, zároveň ale velký talent, jenž si na Euru 2024 může navýšit svou hodnotu. Už nyní o něj zájem má třeba Manchester United. Slovinský kanonýr z Lipska toho má i v reprezentačním dresu hodně před sebou, ale proč nezačít už na tomto turnaji?

Ideální sestava skupiny: Pickford - Walker, Bijol, Stones, Maehle - Milinkovč-Savič, Bellingham, Rice - Saka, Kane, Foden

Benjamin Šeško

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články