Zpět na » Ostatní » Endrickův nástupce dal první gól za Palmeiras. Skautuje ho PSG, Real Madrid i Chelsea

Endrickův nástupce dal první gól za Palmeiras. Skautuje ho PSG, Real Madrid i Chelsea

Endrickův nástupce dal první gól za Palmeiras. Skautuje ho PSG, Real Madrid i Chelsea © iconsport.photo - Estevao Willian

0

Líbilo se

12.04. - Endrick už má odchod z Palmeiras zpečetěn. Brazilský klenot už si získal i místo v reprezentaci a chystá se na přesun do Realu Madrid. Do té doby se ale vedle něj ještě zlepšuje i o něco mladší kamarád Estevao Willian, jemuž se říká "Messinho". Včera debutoval za první tým v základní sestavě, a debutoval gólově. Zájem o 16letého křídelníka čím dál více roste.

O Endrickovi se jako o neskutečném talentu mluvilo už od jeho 15 let. Po 16tinách podepsal v Realu Madrid a stal se jednou z opor brazilského velkoklubu Palmeiras. Dnes je mu 17 let, v prvním týmu dal 19 gólů a odehrál 70 zápasů. V takto nízkém věku už za sebou má 3 reprezentační zápasy, rozhodl duel s Anglií ve Wembley a s Palmeiras vyhrál 3 velké trofeje. Poté, co v létě zamíří do Madridu se ale Palmeiras o svou budoucnost rozhodně bát nemusí. Na startovní čáře už je připraven Endrickův mladší kolega, kterému v Brazílii pro jeho styl hry přezdívají "Messinho".

Velký milník

Pravým jménem Estevao Willian Almeida de Oliveira Goncalves je teprve 16letý pravý křídelník, odchovanec Palmeiras. Včera si připsal svůj vůbec první start v prvním týmu Palmeiras v Copa Libertadores. Výsledek? V Copa Libertadores se Palmeiras utkalo s Liverpoolem Montevideo. Estevao vůbec poprvé hrál od začátku. A v 66. minutě si našel skvělý spoluhráčův centr na zadní tyč a vstřelil první gól ve své profesionální kariéře. Ačkoliv v základní sestavě debutoval, už na něj Palmeiras dříve nabídky obdrželo.

Zájem je obrovský

Zájemcem o 16letého křídelníka je třeba PSG. To za něj v balíčku s Endrickem ještě v době kdy se o něm veřejně nemluvilo, nabídlo až 90 milionů eur. Šílená částka, ale ještě šílenější je to, že Palmeiras mělo koule takovou nabídku odmítnout. Endrick do Realu Madrid přestoupil za 45 milionů eur. U Estevaa Williana se nakonec očekává ještě vyšší přestupová částka. A těch zájemů bude opravdu dost. Na každém jeho zápase jsou skauti Realu Madrid, Chelsea i zmíněného PSG. Můžeme se těšit na další neskutečný brazilský klenot. Nebojím se říct, že Brazílii roste další generace, které se bude fotbalový svět bát.

Estevao a Endrick

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články