Zpět na » Ostatní » Konec Ronaldovy sedmičky? Po 17 letech mělo legendární číslo jiného portugalského majitele

Konec Ronaldovy sedmičky? Po 17 letech mělo legendární číslo jiného portugalského majitele

Konec Ronaldovy sedmičky? Po 17 letech mělo legendární číslo jiného portugalského majitele © iconsport.photo - Cristiano Ronaldo

4

Líbilo se

23.03. - Číslo 7 je v souvislosti s portugalským národním týmem už skoro 20 let spjaté s jedním jménem, a to s Cristianem Ronaldem. Fenomenální šutér je prostě synonymem k tomuto číslu, na němž si postavil svou značku. Nyní se při jeho absenci poprvé stalo, že by měl číslo 7 někdo jiný. Tíhu na sebe vzal Bruma z Bragy.

Luis Figo v reprezentaci Portugalska skončil a číslo 7, jež proslavil, bylo volné. Vzal si ho tedy Cristiano Ronaldo, vycházející hvězda, jenž měla před sebou první velké úspěchy, ať už v Manchesteru United, dále v Madridu nebo právě i v portugalském národním týmu. Na čísle 7 si vybudoval značku. Obrovskou značku. Stal se ikonou, Luis Figo a Eusébio prominou, ale suverénně nejlepším portugalským fotbalistou všech dob. Od roku 2007 neměl v reprezentaci Portugalska číslo 7 nikdo jiný, než právě Cristiano Ronaldo, hráč s nejvíce starty a samozřejmě i s góly.

Brumův disrespekt?

Na aktuálním srazu ale už 39letý útočník chybí. To se nestává moc často, ale přeci jen během těch 17 let byly srazy, kdy Ronaldo dojet prostě nemohl. Ani v tu chvíli si však nikdo nedovolil sáhnout na Ronaldovo posvátné číslo, až dodnes. Portugalsko hrálo přípravné utkání se Švédskem, které zvládlo bez problémů 5:2, ale nejvíce se nemluví o Bernardu Silvovi, Leaovi a dalších, ale o Brumovi z Bragy, Právě tenhle křídelník, dříve obrovský talent, který hrál třeba i v Lipsku, v tomto zápase vyběhl se sedmičkou na zádech. Čistě z respektu by to asi nikdo jen tak neudělal. Bruma se z toho ale nesesypal a k výhře dokonce pomohl gólem.

Je navíc jedním z mála hráčů, kteří se utkají následně i se Slovinskem v dalším přípravném utkání. Odchovanec Sportingu Lisabon ale dokázal něco, co se pomalu stává realitou a viděli jsme to i na světovém šampionátu v Kataru. Ten bezmezný respekt ke Cristianu Ronaldovi je prostě pryč. Před 5 lety by si nikdo nedovolil na tohle ani pomyslet, natož to někomu dovolit. Časy se ale mění. Mezi veřejností už je tu dokonce názor, že CR7 je brzdou národního týmu, a že na Euro by vůbec neměl jet. Bývalý mistr světa Frank Leboeuf dokonce řekl, že bez Ronalda může Portugalsko Euro vyhrát. Nevzít ale Ronalda na jeho poslední velký turnaj, to by byl obří hřích a nevezme ho na sebe ani Roberto Martínez.

Bruma

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články