Zpět na » Ostatní » Fotbalistou roku se stal Tomáš Souček. Večerem se nesla očekávání směrem k nadcházejícímu Euru v Německu

Fotbalistou roku se stal Tomáš Souček. Večerem se nesla očekávání směrem k nadcházejícímu Euru v Německu

Fotbalistou roku se stal Tomáš Souček. Večerem se nesla očekávání směrem k nadcházejícímu Euru v Německu © @fotbal.cz/FAČR - Fotbalista roku Tomáš Souček

0

Líbilo se

18.03. - V pražských Vysočanech se v pondělí 18. března ve večerních hodinách udělovaly ocenění v rámci ankety Fotbalista roku. Vítězem se stal již potřetí hráč West Ham United Tomáš Souček.

Tomáš Souček potřetí Fotbalistou roku

Poprvé ovšem stanul živě přímo na galavečeru, předchozí příležitosti mu překazil Covid 19. Rozhodně se jedná o zasloužené vítězství, protože tento výjimečný fotbalista je nejen důležitým členem anglického klubu, ale i kapitánem České reprezentace. Tu letos povede na Mistrovství Evropy v Německu.

Zároveň se tento hráč stal v minulé sezóně i vítězem Konferenční ligy, na jejíž finále přicestoval i se spoluhráčem Vladimírem Coufalem do pražského Edenu. Na pódiu byl zmíněn i jeho nedávný podpis pod novou smlouvou ve West Hamu. Díky němu může v anglickém klubu zůstat až do roku 2027. Sám potom naznačil, že na konec kariéry by se zřejmě rád vrátil do Slavie. A to by byla rozhodně velká bomba. Na to si však ještě budeme muset chvíli počkat.

Druhé místo potom obsadil kapitán Sparty a zatím poslední držitel mistrovské trofeje ve Fortuna lize Ladislav Krejčí. Na třetím pak spoluhráč Tomáše Součka Vladimír Coufal. Nejlepší slávistický zástupce se umístil až na 5. místě a jedná se o obránce Tomáše Holeše.

Trenérem roku lodivod Slavie

Sešívaní ovšem slavili triumf v ocenění za Trenéra roku. V něm poměrně přesvědčivě zvítězil právě trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Na druhém místě se umístil Martin Svědík ze Slovácka až třetí byl potom bývalý trenér České reprezentace Jaroslav Šilhavý.

V ženské kategorii vítězka ze Španělska

Vítězka Fotbalistky roku opět hraje v zahraničí. Ocenění totiž získala hráčka Sevilly Klára Cahynová, na druhém místě Olivie Lukášová ze Slavie a třetí potom Kamila Dubcová z AC Milán.

Talentem zaslouženě obránce ze Sparty

Velice zajímavá byla i anketa o Talent roku. V něm proti sobě bojoval sparťan Martin Vitík, slávista Matěj Jurásek a opět sparťan, momentálně hrající za Pardubice, Kryštof Daněk. Talentem roku se nakonec stal první jmenovaný Martin Vitík, který je stálým členem základní sestavy letenských a zároveň držitelem mistrovského titulu.

Galavečer ve znamení Mistrovství Evropy

Vedle oceněných se na pódiu vystřídala i celá řada legend či vysoce postavených fotbalových osobností. Nemohl chybět nový trenér České reprezentace Ivan Hašek, předseda FAČR Petr Fousek nebo několik významných fotbalistů, kteří zavzpomínali především na památné Euro 2004. Na něm se dokázali domácí reprezentanti dostat až do semifinále, kde nakonec bohužel těsně vypadli s Řeckem. Na galavečeru tak nechyběl ani Jan Koller, Marek Jankulovski, Vladimír Šmicer nebo Petr Čech.

Síň slávy pro kapitána z Eura 1996

Speciální ocenění a vstup do Síně slávy potom získal Miroslav Kadlec, kapitán vícemistrů Evropy z roku 1996.

Napříč celým večerem bylo cítit očekávání a obrovská touha uspět na nadcházejícím Mistrovství Evropy. I tento večer dokázal, že se u nás rodí skvělí fotbalisté, kteří mají na to ukázat své kvality i v zahraničí. Doufejme tak, že během příštího vyhlašování Fotbalisty roku si budeme připomínat velký úspěch, který se na Euru v Německu odehrál.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články