Zpět na » Ostatní » Současným nepřítelem fotbalu je Netflix a Tik Tok, tvrdí Gerard Pique

Současným nepřítelem fotbalu je Netflix a Tik Tok, tvrdí Gerard Pique

Současným nepřítelem fotbalu je Netflix a Tik Tok, tvrdí Gerard Pique © thesun.co.uk - Gerard Piqué na tenise v Madridu

0

Líbilo se

18.03. - Legenda katalánského klubu, Gerard Pique, který se dlouhodobě snaží zatraktivnit fotbal a otevřít jeho brány novým fanouškům, přišel s velmi kontroverzním tvrzením. Podle bývalého obránce Barcelony totiž fotbal nemusí soupeřit o přízeň s dalšími sporty, ale jejich úhlavním nepřítelem je v současné chvíli zejména Netflix a sociální sítě.

Poté, co se Gerard Pique v roce 2022 rozhodl pro ukončení aktivní fotbalové kariéry, přesedlal do role inovátora a propagátora kopané v nové formě. V Barceloně založil sedmičkový fotbal, jinak známý pod názvem Královská liga, který se od jeho tradičního pojetí liší zejména pravidly přinášejícími dynamiku a zábavné prvky, jako je například penaltový rozstřel při remíze, neomezené střídání a tajné bonusy ve hře.

V rozhovoru pro deník The Times, kde mimo jiné prozradil, koho by měla Barcelona angažovat na pozici trenéra do příští sezóny, prozradil, že největšími soupeři současného fotbalu nejsou další sporty, ale společnosti jako Netflix, Amazon, YouTube nebo Tik Tok.

„Jedním z důvodů, proč jsme vytvořili Královskou ligu je to, že jsem pozoroval své děti, které se dívaly na fotbalový zápas a vždy po deseti minutách už byly na svých telefonech nebo tabletech a zároveň u toho sledovaly jiné věci. Fotbal je zábava, takže nesoupeří jen s jinými sporty. Musí se porovnávat s Netflixem, Amazonem, YouTube nebo Tik Tokem. Každý z nich nabízí omezený časový úsek a sledovat fotbal devadesát minut není vzrušující.

Bývalý obránce Barcelony také přiznal, že by se fotbal měl posunout ještě dál a odbourat remízy. „Měl by se hledat způsob, jak docílit toho, že bude stříleno více branek v utkáních. Že nebudou remízy, možná by mohly zmizet úplně, proč ne? V baseballu a basketballu neexistují a ve fotbale odcházíte ze zápasu, který skončil remízou a říkáte si ‘kdo vlastně vyhrál?‘.“

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články