Zpět na » Ostatní » Kanárci do Paříže neodletí, na OH se podívá Argentina s Paraguayí

Kanárci do Paříže neodletí, na OH se podívá Argentina s Paraguayí

Kanárci do Paříže neodletí, na OH se podívá Argentina s Paraguayí © iconsport.photo - Útočník Brazilské reprezentace U23, Endrick

0

Líbilo se

12.02. - Již před posledním utkáním olympijské kvalifikace byla situace brazilské třiadvacítky velmi obtížná. Tým s novou hvězdičkou Realu Madrid, Endrickem, nesměl v rozhodujícím utkání prohrát. Po prohře s Paraguayí a remízou s Venezuelou stačila Brazilské reprezentaci teoreticky i jen remíza, ale prohra v Caracasu znamenala, že se kanárci na Olympijský turnaj nepodívají poprvé od roku 2004.

Žádné olympijské hry pro brazilské fotbalisty. Kanárci se do Paříže nepodívají, což je pro fotbalovou veřejnost nejen v jihoamerické zemi docela velký šok. Brazilská třiadvacítka totiž před třemi lety v Tokiu triumfovala podobně jako na domácích hrách v Rio de Janeiru v roce 2016.

Seleçao trenéra Ramona Menezese ve venezuelském Caracasu nastoupila do posledního třetího utkání skupiny v nejlepší možné sestavě, tedy včetně mladého útočníka Endricka. Ani nastávající hvězda brazilského týmu, kterou si vyhlédl a do svých řad přetáhl Real Madrid, ale nedokázala zabránit výhře Argentiny. Tým vedený bývalým záložníkem Argentiny, Javierem Mascheranem, dominoval ve všech ohledech. Měl převahu v držení míče a Brazílii výrazně přestřílel.

O tom, že se na Olympijský turnaj v Paříži podívá společně s Paraguayí Argentina, rozhodl v 78. minutě gólem útočník Luciano Gondou. Pro kanárky se jedná o historickou porážku a první neúspěšnou kvalifikaci na hry od roku 2024, zatímco Argentina slaví pozoruhodný postup se sestavou ochuzenou o hvězdy Starého kontinentu. V týmu zaujal zejména Thiago Almada, klenot Atlanty, o něhož začínají v Evropě usilovat mnohé kluby. Na olympijské hry do Paříže by jej mohl doprovodit klidně i Angel Di Maria nebo Lionel Messi, jelikož pravidla dovolují účast až tří hráčů mimo limit 23 let.

Jejich povolání nevyloučil v pozápasovém rozhovoru ani trenér Albiceleste, Javier Mascherano, ale je jasné, že volba bude záležet čistě na hráčích. Messiho Inter Miami bude v době pořádání turnaje v Paříži uprostřed rozehrané sezóny MLS, zároveň termín koliduje také s turnajem Copa America, které budou USA hostit v době od 20. června do 14. července.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články