Zpět na » Ostatní » Comeback Šilhavého? Bývalý kouč reprezentace má blízko k exotickému angažmá

Comeback Šilhavého? Bývalý kouč reprezentace má blízko k exotickému angažmá

Comeback Šilhavého? Bývalý kouč reprezentace má blízko k exotickému angažmá © iconsport.photo - Jaroslav Šilhavý ještě jako kouč české reprezentace

0

Líbilo se

29.01. - BULVÁRNÍK Blíží se doba, kdy Jaroslav Šilhavý bude opět zaneprázdněn trenérským řemeslem? Vše nasvědčuje tomu, že se tak stane. Bývalý trenér české reprezentace se má ujmout reprezentace Ománu. Podmínky jsou již údajně domluveny. Potenciální adept dorazil do hlavního města Maskatu, kde řešil parametry svého budoucího angažmá se špičkami tamního fotbalového svazu. Sám Šilhavý je údajně připraven na předjednanou dohodu kývnout, přičemž by měl spolupracovat s bývalými reprezentačními asistenty. Informaci přinesl server iSport.cz.

Závěr kvalifikace na mistrovství Evropy znamenal i konec dosluhujícího trenérského štábu České republiky. Na hlavním trenérovi byla patrná značná únava, a i jistá odevzdanost. Po posledním střetnutí s Moldavskem, v němž Češi uspěli 3:0 a zajistili si tak místenku na evropský šampionát, realizační tým rezignoval.

Pětileté působení neskončilo zrovna aplausem vestoje. Hráči na hřišti nepodávali ideální výkony, k čemuž následně nepomohla ani kauza s trojicí hříšníků v nočním klubu Belmondo. V mediích se propírala i situace okolo Antonína Baráka, jemuž se pravidelně vyhýbaly pozvánky do národního týmu. Celé věci příliš nepomohli ani ústřední figury v čele reprezentace, jejich mediální vystoupení totiž vzbuzovaly spoustu otázek.

Po rezignaci se 62letý trenér poněkud nepřekvapivě stáhl do ústraní a dopřál si kýženého odpočinku. Nyní by se mohl vrhnout zpátky do práce. Naskytla se totiž možnost dalšího reprezentačního působení, tentokráte v Ománu. Blízkovýchodní země totiž neuspěla na Asijském poháru, kde vypadla v základní skupině. Nejprve nestačila na Saúdskou Arábii a poté jenom remizovala s Thajskem a Kyrgyzstánem. Neuspokojivé výsledky stály místo chorvatského kouče Branka Ivanoviče.

Jaroslav Šilhavý může navázat na spolupráci se známými tvářemi. Doplnit by ho mohli Jiří Chytrý, jako asistent, a Pavel Čvančara, jenž by zastával pozici kondičního kouče.

Česká trenérská stopa se těší na Blízkém východě značné oblibě. Vždyť staronový kouč české reprezentace Ivan Hašek zde vystřídal několik destinací. Jeho předchůdce by ho tak mohl napodobit, nicméně by nebyl prvním Čechem, který koučoval reprezentaci Ománu. V minulosti tamní výběr vedl Milan Máčala, a to hned dvakrát v letech 2001 až 2004 a následně v období od ledna 2006 do února 2007.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články