Zpět na » Ostatní » Výčet přestupových spekulací: Arteta se probudil ze zimního spánku a vyhlédl si krajana. Ve hře je návrat Vaclíka do Česka

Výčet přestupových spekulací: Arteta se probudil ze zimního spánku a vyhlédl si krajana. Ve hře je návrat Vaclíka do Česka

Výčet přestupových spekulací: Arteta se probudil ze zimního spánku a vyhlédl si krajana. Ve hře je návrat Vaclíka do Česka © iconsport.photo - Tomáš Vaclík

0

Líbilo se

24.01. - BULVÁRNÍK Lednové přestupové okno je v plném proudu a s ním i smršť nejrůznějších transferových spekulací. Vyrojilo se hned několik informací o stěhování hráčů ze španělské nejvyšší soutěže. Jednoho z nich, odchovance Realu Sociedad, si vyhlédl Mikel Arteta. Lipsko hodlá vyřešit situaci okolo Angelina, objevil se nový zájemce. Poptávka se rýsuje i po Tomáši Vaclíkovi, jenž je aktuálně bez angažmá.

Zahraničí

Arsenal zůstává v lednovém přestupovém okně v klidu, aby také ne, vždyť minulé léto vysázel za posily stamiliony. Jeden příchod se však údajně rýsuje, ke Gunners by mohl zamířit Martin Zubimendi, defenzivní záložník, jenž figuruje v širším seznamu španělské reprezentace. S Mikelem Artetou ho nepojí pouze národnost, ale i to, že je odchovancem Realu Sociedad.

Zubimendi

(zdroj: twitter.com)

Odchod ze Španělska čeká nejspíš brankáře Atletica Ivo Grbiče, kterému stávající kontrakt vyprší na konci sezony. Zájem mají v Anglii, Chorvat by se mohl stěhovat do Sheffieldu United.

Pyrenejský poloostrov by mohl opustit taktéž Borja Iglesias z Realu Betis. Situaci kolem něj monitoruje Bayer Leverkusen, jenž by tak nalezl náhradu za zraněného Victora Bonifaceho. To zároveň není dobrá zpráva pro českého legionáře Adama Hložka, jemuž by vzrostla už tak vysoká konkurence.

V Německu ještě chvíli zůstaneme. RB Lipsko chce vyřešit budoucnost španělského šikuly Angelina, který aktuálně hostuje v Galatasarayi. Výpůjčka možná předčasně skončí, jelikož se podle nejnovějších informací zapojil do hry AS Řím, který by rád přivedl 27letého fotbalistu na hostování s opcí.

Česko

Hradec Králové přistoupil k razantnímu kroku v podobě suspendace prvního gólmana Pavola Bajzu, jenž se měl dopouštět porušování profesionální smlouvy. Hříšník se prozatím přesunul do rezervního týmu. Mezi potencionální adepty, kteří by střežili na východě Čech tři tyče, se objevuje i jedno vyhlášené jméno. Jedná se o bývalou reprezentační jedničku Tomáše Vaclíka, s nímž mají Votroci vést jednání. Brankář aktuálně hledá nové angažmá, poté co předčasně skončil v MLS.

Po odchodu Pavla Buchy se vyrojily spekulace o možné náhradě v podobě Marka Havlíka ze Slovácka. Jeho agent však prozatím vyloučil, že by byla na stole nějaká konkrétní nabídka. Ve hře zůstává i prodloužení kontraktu v Uherském Hradišti či stěhování do jiné destinace.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články