Zpět na » Ostatní » Hattrick za 30 minut? Pro 37letého Džeka žádný problém

Hattrick za 30 minut? Pro 37letého Džeka žádný problém

Hattrick za 30 minut? Pro 37letého Džeka žádný problém © beinsports.com - Edin Džeko

0

11.01. - Po dvou sezónách v Interu Milán, kde působil jako náhrada za Romelua Lukakua se Edin Džeko ve svých 37 letech vydal na zkušenou do tureckého Fenerbahce. Velkoklub z Istanbulu letos bude bojovat o titul z Galatasaray a bosenká legenda na tom má obrovský podíl. Včera se během 29 minut dokázal během prvního poločasu zápasu s Konyasporem trefit rovnou třikrát.

Příběh Edina Džeka čeští fanoušci moc dobře znají. Z Ústí nad Labem a Teplic se dostal přes bundesligový Wolfsburg, kterému vystřílel titul, až do Manchesteru City, kde dával kupu gólů po boku Agüera nebo Tevéze celkem po dobu 4 let, během kterých získal 2 tituly. Následně zamířil do AS Řím, kde se stal legendou. Za klub z Věčného města odehrál celkem 260 zápasů, dal 119 gólů. Poslední 2 roky v Itálii pak strávil v Interu, kam přišel jako záplata za Luakua. Během 2 sezón dal 31 gólů. Následně podepsal ve Fenerbahce.

Fenerbahce dlouhá léta nezískalo turecký titul. Naposledy slavilo v roce 2014. Od té doby ho vyhrávali všichni jiní, jenom ne Fenerbahce. A to v jeho kádru byly skutečné superhvězdy jako Robin van Persie, Nani, Luiz Gustavo a další. V aktuálním ročníku to ale konečně vypadá tak, že by se mohli fanoušci i hráči ke konci ročníku radovat. Hlavním soupeřem bude Galatasaray, loňský šampión. Bodů měly oba kluby po 18 kolech stejně, větší rozdíl ve skóre však Fenerbahce, které už v pár zápasech dělalo dělostřeleckou přehlídku.

Tak jako třeba včera, když na jeho hřiště dojel Konyaspor. Edin Džeko je jednou z nejdůležitěšjích postav tohoto tureckého velkoklubu. Za 18 zápasů dokázal vstřelit 16 gólů. Své poslední představení si bosenský kanonýr schoval právě na včerejší duel. přišla 11. minuta, na Džeka byla odpískána penalta a sám jí proměnil. 32. minuta, katastrofická rozehrávka soupeře, Džeko se ocitl sám před brankářem a velezkušeně zakončil. Hattrick dokonal, když mu před prázdnou branku nabíjel Szymanski. Hattrick dokonán za 29 minut. Takhle pálí Edin Džeko v 37 letech. Zápas nakonec Fenerbahce před zraky nové posily Leonarda Bonucciho vyhrálo 7:1.