Zpět na » Ostatní » Výčet přestupových spekulací. Hvězdné trio na odchodu ze Saúdské Arábie?

Výčet přestupových spekulací. Hvězdné trio na odchodu ze Saúdské Arábie?

Výčet přestupových spekulací. Hvězdné trio na odchodu ze Saúdské Arábie? © iconsport.photo - Sedící Roberto Firmino

1

Líbilo se

09.01. - BULVÁRNÍK Lednové přestupové okno je v plném proudu a s ním i smršť nejrůznějších transferových spekulací. Vyrojily se zprávy o tom, že se v saudskoarabském angažmá necítí dobře hned trojice hvězdných fotbalistů, která se před půl rokem rozhodla zamířit právě na Blízký východ. Přestupy intenzivně řeší i řada klubů, plné ruce práce mají například v Bayernu či Tottenhamu. Rušno je i v české lize.

Zahraničí

Zmizí Henderson, Firmino a Benzema ze saudskoarabské scény? Zdá se, že ve fotbale na Blízkém východě není vše růžové. Bývalá opora Liverpoolu Jordan Henderson se možná rozhodne opustit Al Etiffaq kvůli špatné adaptaci na horké podnebí a neuspokojivé sportovní situaci. Do Premier League by rád zamířil i Roberto Firmino, ten totiž po počátečních úspěších ustrnul na lavičce náhradníků, kde pravidelně vysedává. Karimu Benzemovi rovněž pšenka příliš nekvete. Často na něj pískají fanoušci a ve hře je tak Francouzův návrat do Evropy.

Bayern Mnichov má v lednu napilno. Vypadá to, že jej na konci sezony opustí útočník Eric Maxim Choupo-Moting. O zkušeného forvarda jeví zájem Manchester United. Sám Choupo-Moting ale preferuje mimoevropské angažmá. Do Mnichova by naopak mohla přijít nová akvizice v podobě stopera. Bavořané se zaměřují především na obránce z Lensu Kevina Dansa. Nedávno také vybublala na povrch informace, že je německý klub blízko k dohodě s Angličanem Ericem Dierem.

Návrat ztraceného syna zpět na Britské ostrovy? Německý reprezentant Timo Werner má blízko k podpisu smlouvy s Tottenhamem. Forvard Lipska už v minulosti v Londýně působil, když hrával v barvách Chelsea. Dnes by měl podstoupit zdravotní prohlídku a následně uzavřít dohodu o hostování s opcí na přestup ve výši 14,5 miliónů liber. Kohouty by mohl posílit i obránce Radu Dragusin, kluby jsou údajně domluveny na odstupném za 25 miliónů eur.

Werner

(zdroj:twitter.com)

Paulo Dybala prožívá povedené období v AS Řím. Jeho výstupní klauzule není nastavena příliš vysoko, případný zájemce si musí připravit „pouze“ 12 miliónů eur. Tuto částku je údajně ochotna zaplatit Chelsea. Jako horké zboží na trhu se jeví i mladý obránce Jarrad Branthwaite. Hovoří se o zájmu Realu Madrid a Manchesteru United.

Česko

Pražská Sparta se dle norských médií dohodla s Vikingem Stavanger na ceně záložníka Markuse Solbakkena. Dlouhodobá priorita letenských má údajně namířeno na zdravotní prohlídku.

Karel Jarolím by se mohl ujmout trenérského kormidla v Českých Budějovicích. Podle informací iSport.cz je na stole schůzka s majitelem klubu Vladimírem Koubkem.

Z jihu Čech se přesuňme na sever, protože právě tam se má stěhovat 19letý stoper Ondřej Kričfaluši, jenž doposud působil ve druholigové Vlašimi, odchovanec Slavie se už k teplickému mužstvu připojil, hostování by mělo být dotaženo v nejbližších dnech.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články