Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Kluby veřejně říkají ne ale, pak mi volají, tvrdí Bernd Reichart z A22

Kluby veřejně říkají ne ale, pak mi volají, tvrdí Bernd Reichart z A22

Kluby veřejně říkají ne ale, pak mi volají, tvrdí Bernd Reichart z A22 © blastingnews.com - Generální ředitel A22, Bernd Reichart

1

Líbilo se

22.12. - Historické rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, který rozhodl o tom, že počínání UEFA a FIFA je za hranicí pravidel a zneužitím monopolní situace, dalo zelenou projektu Superligy. To, že projekt mrtvý zdaleka není, dokazuje také představení budoucího ambiciózního projektu, které společnost A22 brzy po rozsudku představila. Generální ředitel Bernd Reichart navíc prohlašuje, že ho mnoho klubů kontaktovalo, přestože se na veřejnosti prezentuje zamítavě.

Hlavním poselstvím je to, že fotbal je svobodný a fanoušci dostali právo považovat ho za takový. Určitě to byla rána pro současnou koncepci a chápu, že pozice dnes není jednoduchá. Bude trvat nějaký čas, než si fotbalové odvětví vyčistí hlavu a pochopí význam rozhodnutí Soudního dvora EU. Skutečnost, že konečně kluby mohou rozhodovat o svém osudu bez sankcí, je fantastický.“

"Včera mi volala řada lidí a dialog, který jsme zahájili před 18 měsíci, může nyní konečně pokračovat, aniž by kluby byly ohroženy,“ prohlásil generální ředitel společnosti A22, Bernd Reichart, který připomíná, že rozsudek je zásadní a otevírá dveře novým nápadům. „Ty nejlepší zvítězí a možná, že to ani nebude naše Superliga. Pokud se nebude nikomu líbit, nikam se nedostane, ale lidé i kluby by měly mít možnost to posoudit sami.

Máme jistotu, že s naším návrhem už nyní souhlasí mnoho klubů, které potřebují další evropskou soutěž s atraktivními zápasy, jež zaujmou fanoušky a zajistí ekonomickou udržitelnost. Věříme našemu projektu natolik, že klubům garantujeme příjmy v prvních třech letech. Náš formát Superligy je otevřen novým návrhům, rádi bychom získali zpětnou vazbu, ale cítíme, že jdeme dobrou cestou. Některé kluby, které dnes veřejně říkají ne, mi následně volají a vysvětlují, že jsou nápadu otevřeny. Mnoho z nich dnes vydalo prohlášení, v němž vidíme dlouhou ruku monopolu, který trvá už sedmdesát let. Dnes zahajujeme další éru dialogu a v určitém okamžiku oznámíme kluby, které budou tvořit Superligu,“ slibuje Bernd Reichart

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články