Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Jací jsou největší outsideři turnaje?

Euro 2024: Jací jsou největší outsideři turnaje?

Euro 2024: Jací jsou největší outsideři turnaje? © iconsport.photo - Kapitána Slovinců Jana Oblaka čeká na EURU těžký úkol

0

Líbilo se

04.12. - Euro se blíží, teprve včera proběhl los a víme, jaké jsou skupiny. Všichni asi ví, kdo je favoritem, kdo by se mohl vytáhnout a kdo naopak neuspěje. Ale které týmy se tam dostali „náhodou“? A které jsou považováni už teď za jasné kandidáty na 4. místo? Na to se teď podíváme.

Albánie

Možná si říkáte, že Albánie není outsider. Ale když to porovnáte s několikanásobnými mistry nejen Evropy, ale i světa Španělskem a Itálii a jedním z nejlepších týmů minulého MS Chorvatskem, tak to je velká síla. Albánii ale nevidím jako tým, který nezíská žádné body, ale naopak by mohli zabodovat proti silnějším týmům. Na postup však tohle nestačí a ani stačit nebude.

Slovinsko

Další tým s celkem zajímavým nároďákem. Mezi jejich hlavní tahouny patří Jan Oblak a Benjamin Šeško. Kromě nich dvou nemají moc hráčů v top 5 ligách nebo na nějakých vyhlášených adresách. A navíc je čeká skupina s Anglií, Srbskem a Dánskem. Všechny tři týmy mají mnoho hráčů v nejlepších klubech s vysokým platem. Logicky tedy patří mezi největší favority na 4. příčku ve skupině.

Play-off větev C

Všechny play-off větve mají svého outsidera, pro kterého by byl samotný postup úspěchem. V áčku je to Estonsko a v béčku je to nespíš Bosna a Hercegovina. Větev C je ale odlišná, neboť jsou všichni outsideři. Mají dohromady 4 účasti na EURU, všechny má ale jen jeden tým: Řecko. Ano, ono je možná tím největším týmem v této skupině, ale stále nemají na to prorazit. Gruzie má zlepšující se tým, ale také jsou daleko od černých koňů. Lucembursko a Kazachstán? Pro ty bude úspěch, pokud se na mistrovství Evropy vůbec dostanou.

David Janák / uefa.com, fotbal.cz

Nejnovější články