Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Kdo ovládne Mistrovství Evropy podle bookmakerů?

EURO 2024: Kdo ovládne Mistrovství Evropy podle bookmakerů?

EURO 2024: Kdo ovládne Mistrovství Evropy podle bookmakerů? © iconsport - Favoritem na Mistrovství Evropy je Anglie

2

Líbilo se

03.12. - Pomalu ale jistě se blížíme k Mistrovství Evropy 2024. Bude se hrát od 14. června do 14. července. V sobotu proběhl v Hamburku základních skupin a bookmakeři i díky tomu vypsali největší favority na vítěze šampionátu. Na tři největší se v tomto článku podíváme.

Anglie (kurz 4.60)

Gareth Southgate dovedl Anglii na posledních daleko celkem daleko. Tři lvi hráli ve finále Eura 2020 proti Itálii, ale nakonec týmu z jižní Evropy podlehli na penalty. Na Mistrovství světa v Kataru vypadli již ve čtvrtfinále, ale bylo to pouze 2:1 proti pozdějšímu vítězi Francii. A to mohl ještě Harry Kane penaltou zápas vyrovnat.

Pravda je ale přeci jen taková, že Anglie na vítězství na velkém turnaji čeká. Nyní na to však mají skvělé hráče, a tak by se to tentokrát mohlo povést. Jude Bellingham září v Realu Madrid, Kane má skvělou formu v Bayernu Mnichov a hráči jako Phil Foden, Bukayo Saka a Declan Rice mají ještě daleko před sebou své nejlepší dny a už teď jsou skvostní.

Ma druhou stranu má Anglie stále slabiny v obraně, na postech defenzivního záložníka a brankáře, ale celkově to není nic hrozného. Tentokrát se to možná opravdu vrátí domů, jak Angličané říkají. Anglie zahájí svou skupinovou fázi proti Srbsku.

England 2-0 Malta: Harry Kane nets again as below par Three Lions see off  visitors in Euro 2024 qualifying - TNT Sports

Francie (kurz 4.70)

Mezi favority nesmíme zapomenout na jeden z nejlepších národních týmů, ale také ti nedokázali na posledních dvou turnajích uspět. Naposledy opravdu bezchybně hráli na Mistrovství světa v roce 2018. Na Euru 2020 naopak navzdory slibnému silnému týmu, a především spolupráci Kyliana Mbappého, Karima Benzemy a Antoina Griezmanna v útoku, se výkon týmu proměnil v chaos, když Les Bleus zvítězili na turnaji pouze v prvním zápase a příbuzní hráčů se hádali na tribuně po vypadnutí v penaltovém rozstřelu se Švýcarskem.

Tento tým vede Didier Deschamps. Superstar Paris Saint-Germain Mbappé opět povede útok hvězdami nabitého týmu. Tato francouzská generace má stále před sebou mnoho dobrých let, ale musí to potvrdit dalším úspěchem. Francie začne Euro 2024 proti Rakousku 17. června.

France demolish 10-man Gibraltar 14-0 in record win | Reuters

Německo (kurz 7.50)

Německo hostí Mistrovství Evropy. Uběhla už téměř dekáda od doby, kdy je Joachim Low dovedl k vítězství na Mistrovství světa v roce 2014, a tak si bude chtít Německo připsat další triumf. Vzhledem k tomu, že hrají doma, k tomu mají jedinečnou příležitost.

Porážka ve čtvrtfinále od Francie, kde se turnaj odehrál, na Euru 2016, tu můžeme prominout. Skupinové vyřazení na Mistrovství světa v letech 2018 a 2022 a vyřazení v osmifinále proti Anglii na Euru 2020? Ne tak docela. Low byl nahrazen Hansem Flickem, který ale také nebyl schopen nastolit německou dominanci. Po prohře 4:1 s Japonskem se trenér s týmem rozloučil. Podobně jako on přišel také z Bayernu Mnichov Julian Nagelsmann a snaží se vtisknout týmu novou tvář. Listopadové přátelské porážky s Tureckem a Rakouskem ale poukázaly na trvající potíže.

Nicméně stále existuje spousta důvodů, proč věřit v úspěch Německa, od výhody domácího prostředí po superstar Jamala Musialu a Leroye Saného. Německo začne Euro 2024 proti Skotsku 14. června v Mnichově.

Germany Scores, Stats and Highlights - ESPN (UK)

Nikolas Kočica / sportingnews.com

Nejnovější články