Zpět na » Ostatní » Stane se z Interu Miami Barcelona číslo dvě?

Stane se z Interu Miami Barcelona číslo dvě?

Stane se z Interu Miami Barcelona číslo dvě? © iconsport - Do Inter Miami proudí hráči Barcelony

2

Líbilo se

30.11. - MLS je již tradičně považovaná za ligu pro evropské hráče blížící se konci svých kariér, nyní ale zažívá výrazný posun v kvalitě. Letos ještě více povýšil úroveň soutěže příchod Lionela Messiho do Interu Miami.

Ikona Barcelony zakončila své angažmá v Paris Saint-Germain v roce 2023 a místo dalšího kroku se začaly nejprve objevovat různé spekulace. Nakonec bylo oznámeno, že Messi podepsal smlouvu s Interem Miami, a to za 150 milionů dolarů. Přestože se dohoda hráče a klubu očekává pouze do konce roku 2025, Messiho příchod do MLS láká k přestupu další hráče Barcelony.

Inter Miami se tak postupně mění v tým bývalých hvězd katalánského velkoklubu. Kapitán Barcelony Sergio Busquets oznámil svůj odchod do MLS a brzy poté bylo potvrzeno jeho připojení k Miami. V červenci do klubu zamířila i další opora Barcelony Jordi Alba.

Lionel Messi, Sergio Busquets and Jordi Alba ´making problems´ for Tata  Martino, Inter Miami coach admits | Goal.com US

Navzdory pokusům o jednání zatím k dohodě s Luisem Suarezem nedošlo. Uruguayská legenda a bývalý hráč FC Barcelona má stále smlouvu s brazilským týmem Gremio, ale oznámil, že brzy tým opustí, což znovu rozdmýchalo spekulace o jeho znovushledání s bývalými spoluhráči.

Luis Suarez nets hat trick in debut win with Gremio - ESPN

I když se Inter Miami zdá být týmem složeným převážně z bývalých hráčů Barcelony, klub se snaží rozhlížet i jinde. Angel Di Maria jednal o přestupu do MLS společně se svým spoluhráčem z národního týmu Messim, ale nakonec se rozhodl zůstat ještě v Evropě a vypomoct Benfice, kde hrál v letech 2010-2014. Další jednání, které Inter Miami nedokázal dokončit, se týkalo Leandra Paredese. Záložník byl lákán týmem, který vlastní David Backham, ale nakonec upřednostnil setrvání v evropském fotbale... alespoň prozatím.

Champions Journal | Feel the love

Nikolas Kočica / football-espana.net

Nejnovější články