Zpět na » Ostatní » Česko – Moldavsko: Zvládne český výběr i přes četné incidenty klíčový duel?

Česko – Moldavsko: Zvládne český výběr i přes četné incidenty klíčový duel?

Česko – Moldavsko: Zvládne český výběr i přes četné incidenty klíčový duel? © iconsport.photo - Tomáš Souček v zápase s Polskem

0

Líbilo se

20.11. - PREVIEW Výběr Jaroslava Šilhavého čeká závěrečný duel kvalifikace o mistrovství Evropy. Hráči se lvem na prsou přivítají v Olomouci Moldavsko. Češi potřebují k osmému postupu v řadě na EURO alespoň bod, v případě prohry by si naopak zajistil účast soupeř. Domácí se před utkáním museli vyrovnat s aférou trojice reprezentantů, která byla kvůli návštěvě nočního klubu nucena opustit reprezentační sraz.

Češi se však mohou opírat o domácí prostředí, na němž od září 2020 prohráli pouze jednou z předešlých 16 mezinárodních utkání. Také jejich dosavadní výsledky z poslední doby přinášejí jistou útěchu, jelikož z posledních 9 zápasů prohrál český tým pouze jediný.

Pro Moldavany naopak nehovoří jejich venkovní bilance v kvalifikaci o ME, v níž z posledních 16 duelů opanovali jenom jeden. Ve vzájemných zápasech proti České republice se východoevropskému celku ještě nepodařilo zvítězit. Motivaci ale mají hosté obrovskou, obzvlášť když stále uchovávají reálnou šanci se poprvé v historii probojovat na EURO.

To dokumentují i slova hlavního kouče Clescenca: „Víme, že to bude těžký zápas. Česko je silný soupeř. Víme, že jim stačí remíza, ale půjdeme si pro vítězství a historický úspěch, který by v naší zemi vyvolal velké oslavy.“

Otázkou zůstává atmosféra a koncentrace v domácím táboře, jež se musí obejít bez provinilců Brabce, Coufala a Kuchty. Tuzemská média vidí sílu například v ofenzivní variabilitě, Šilhavý totiž může využít služeb Černého, Hložka, Čvančary, Provoda nebo nováčka Kušeje. Při vší úctě k soupeři, Češi by měli tento duel bez větších potíží zvládnout.

šilhavý

Dominik Pánek / livesport.cz, uefa.com

Nejnovější články