Zpět na » Ostatní » Romelu Lukaku si zřejmě zajistil korunu pro krále střelců kvalifikace. Na 4 góly Azerbajdžánu potřeboval 20 minut

Romelu Lukaku si zřejmě zajistil korunu pro krále střelců kvalifikace. Na 4 góly Azerbajdžánu potřeboval 20 minut

Romelu Lukaku si zřejmě zajistil korunu pro krále střelců kvalifikace. Na 4 góly Azerbajdžánu potřeboval 20 minut © iconsport.photo - Romelu Lukaku

0

Líbilo se

19.11. - Cristiano Ronaldo měl společně s Romeluem Lukakuem shodně 10 gólů v rámci této kvalifikace na Euro. Dnešní den tedy měl rozhodnout o tom, kdo získá korunu pro krále střelců. A prakticky už hned po zápase Belgie je takřka jisté, že vítězem bude Romelu Lukaku. Belgická bestie sestřelila Azerbajdžán 4 góly v rozmezí 20 minut. To je hozená rukavice pro Ronalda.

Ať už hrál Romelu Lukaku kdekoliv, i když se mu nedařilo a byl pod palbou kritiky, jel se tak trochu odreagovat na reprezentační sraz, nasázel několik gólů a spravil si chuť. V historii národního týmu neměla Belgie nikoho takového. To on je po dlouhé roky faktorem X. Za Rudé ďábly hraje od svých 17 let a aktuálně má ve 30 113 startů a brutálních 83 gólů. To jsou nesmyslná čísla, která jen dokazují, jak klíčovou postavou pro belgický fotbal útočník AS Řím aktuálně je. Mistrovství světa v Kataru se mu hrubě nepovedlo, ale všem to vrací v kvalifikaci na Euru.

Belgie už má postup jistý. Dnes se postavila Azerbajdžánu a Romelu Lukaku měl před sebou výzvu. Byl to totiž právě on a Cristiano Ronaldo, kdo měli shodně 10 gólů. Za nimi je s 9 góly Kylian Mbappé a 8 tref má Harry Kane. Romelu Lukaku už ale zřejmě rozhodl. Po 17 minutách přesnou hlavičkou otevřel skóre, následně nekompromisně zužitkoval přiťuknutí od Castagneho, hattrick dokonal další hlavičkou a přesnou ránou k tyči přidal i čtvrtý gól v zápase. To vše stihl za 20 minut. Koruna pro krále střelců mu tak zřejmě bude říkat pane.

Cristiana Ronalda s Portugalskem bude čekat zápas s Islandem. Teď už víme, že nastoupí v základní sestavě po boku Joao Félixe s Bernardem Silvou na hrotu útoku. Cristiano Ronaldo samozřejmě určitě jedním okem sleduje onu tabulku a ačkoliv se to zdá nemožné, určitě se pokusí rozstřílet Island takovým způsobem, aby belgického konkurenta o triumf připravil. Minulost nám jasně ukázala, že CR7 toho schopný určitě je i ve svých 38 letech. Šlo by však o skutečnou senzaci. Nepředpokládá se, že by do tohoto závodu 5 góly do sítě Řecka promluvil za pár dní Kylian Mbappé.

Romelu Lukaku

David Suchý / bbc.com

Nejnovější články