Zpět na » Ostatní » Luis Suárez podváděl při zkoušce, aby zajistil přestup

Luis Suárez podváděl při zkoušce, aby zajistil přestup

Luis Suárez podváděl při zkoušce, aby zajistil přestup © iconsport.photo - podvodník Luis Suarez

3

Líbilo se

12.11. - Uruguayský fotbalista reprezentoval sedm klubů během své vznešené kariéry, dosahující vrcholu zejména v dresu Liverpoolu a Barcelony. Po vstřelení 82 gólů za Liverpool následovalo 198 branek v 238 zápasech za Barcelonu během úžasné šestileté etapy.

Uruguayský fotbalista reprezentoval sedm klubů během své vznešené kariéry, dosahující vrcholu zejména v dresu Liverpoolu a Barcelony. Po vstřelení 82 gólů za Liverpool následovalo 198 branek v 238 zápasech za Barcelonu během úžasné šestileté etapy. Když mu v roce 2020 vypršela smlouva, zdálo se, že Suárez zamíří do Juventusu v Serii A, a tak absolvoval zkoušku s cílem stát se italským občanem před plánovaným přestupem na Starou Dámu.

Jeho manželka Sofia Balbi má italské kořeny, a Suárez zkoušku na University of Perugia úspěšně složil. Stát se italským občanem by bylo pro Juventus mimořádně výhodné, protože by byl považován za hráče z EU. Nicméně vznikl obrovský skandál poté, co se objevily zprávy o nepravidelnostech ve zkoušce, což vedlo k policejnímu vyšetřování, které potvrdilo pravdivost těchto informací.

Podvod a přestup do Juventusu?

Tvrdilo se, že Suárez věděl o některých otázkách předem a záběry z bezpečnostní kamery ukázaly, že dostal pomocnou ruku. Zdálo se, že Suárez v jednu chvíli dostal kus papíru s odpověďmi, zatímco několik zaměstnanců univerzity ho později požádalo o fotografie a autogramy.

Ředitel univerzity Simone Olivieri a tři profesoři byli kvůli svému jednání potrestáni osmiměsíčními suspendacemi. Byli shledáni vinnými z předem určení výsledku a skóre zkoušky, aby odpovídalo požadavkům, které byly předloženy Juventus, s cílem dosáhnout pozitivního návratu obrazu, jak osobního, tak pro univerzitu. Obchod s Juventus padl a Suárez nakonec podepsal smlouvu s Atléticem Madrid, kde vstřelil 34 gólů ve 83 zápasech a přidal další titul La Ligy do své sbírky.

Poté se vrátil domů k druhému působení v klubu Penarol, než podepsal smlouvu s brazilským gigantem Gremio, za který nedávno vstřelil 19minutový hattrick.

Petr Magasanik / goal.com

Noviny
Nejnovější články