Zpět na » Ostatní » Endrick je nejmladším hráčem brazilské reprezentace od Ronalda Nazária

Endrick je nejmladším hráčem brazilské reprezentace od Ronalda Nazária

Endrick je nejmladším hráčem brazilské reprezentace od Ronalda Nazária © iconsport.photo - Endrick

0

Líbilo se

07.11. - Mluví se o něm jako o někom, kdo má v sobě více talentu než Vinícius. Hvězdou už byl v Brazílii v 15, v 16 jeho podpis oznámil Real Madrid. Nyní je Endrickovi 17, hraje pravidelně za Palmeiras a trenér brazilského nároďáku Fernando Diniz ho povolal na následující sraz. Je nejmladším hráčem Selecaa od roku 1993, kdy v 17 nastoupil legendární Ronaldo Fenomeno.

Už v 15 letech Endrick zářil na prestižním jihoamerickém turnaji Copinha a začalo se o něm mluvit jakožto o budoucí brazilské megastar, jenž bude na stejném levelu jako Ronaldo Nazário a další brazilské ikony. Jakmile mu bylo 16, Palmeiras s ním podepsalo profesionální kontrakt, ale záhy si jeho podpis zajistil Real Madrid. Zaplatit musel předběžně za talentovaného útočníka 37,5 milionu eur. K Los Blancos se připojí příští léto. Mezitím pravidelně nastupuje v nejvyšší brazislké soutěži za Palmeiras a daří se mu.

Dokázal zažehnat bídnou formu ze začátku ročníku a aktuálně se mu moc pěkně daří. Na kontě už má 8 gólů a Real Madrid to moc rád vidí. Už příští léto totiž bude mít Endrick šanci na to, aby napodobil Vinícia s Rodrygem, jenž mají identickou cestu na Santiago Bernábeu. Endrickova cenovka před oficiálním přesunem do Madridu roste. Může za to i rozhodnutí Fernanda Dinize, který s Fluminense o víkendu oslavil vítězství v Copa Libertadores, jinak dočasně vede brazilský národní tým, jenž by měl v budoucnu převzít Carlo Ancelotti, současný trenér právě Realu Madrid.

Teprve 17letého Endricka totiž Fernando Diniz povolal k zápasům s Kolumbií a Argentinou. Na Selecao tedy rozhodně nečeká nic lehkého a Endrick, pokud se dostane na hřiště, zažije křest ohněm. Stal se nejmladším hráčem od roku 1993, jenž byl povolán do brazilského nároďáku. Tehdy hvězdil zázračný Ronaldo Nazário, ze kterého se v budoucnu stala naprostá fotbalová ikona, kterou mnozí považují za nejlepšího fotbalistu historie. V Brazílii věří tomu, že Endrick se jednou vyšplhá na jeho úroveň. Talent na to má.

Endrick

David Suchý / theathletic.com

Nejnovější články