Zpět na » Ostatní » Mathys Tel chce reprezentovat Francii, krotí nadšení německých fanoušků hráčův agent

Mathys Tel chce reprezentovat Francii, krotí nadšení německých fanoušků hráčův agent

Mathys Tel chce reprezentovat Francii, krotí nadšení německých fanoušků hráčův agent © iconsport.photo - Frnacouzský reprezentační útočník, Mathys Tel

2

Líbilo se

14.10. - Německá média se v reprezentační pauze rozvášnila nad myšlenkou, že by nový klenot Bayernu Mnichov, osmnáctiletý Mathys Tel, mohl v budoucnu reprezentovat Německo. Něco podobného ale nepřipouští jeho agent, který zdůraznil že se Tel soustředí jen a pouze na národní dres Francie, v jejíž jedenadvacítce hraje.

Spekulace o tom, že by se mladá vycházející hvězda německé Bundesligy někdy mohla objevit také v reprezentačním dresu našich západních sousedů, rozvířil šéf Německého fotbalového svazu, Rudi Völler. V rozhovoru pro deník Bild naznačil, že by tuto možnost nevyloučil a národnímu týmu by se útočník s Telyho talentem hodil.

Všichni víme, že nemáme extrémně velký počet špičkových útočníků jako třeba před pěti, deseti nebo patnácti lety. Samozřejmě je to skvělý útočník. I za Bayern předváděl velmi dobré výkony. Určitě se můžeme pokusit dostat ho do reprezentace. Ale nakonec se rozhodne on sám a samozřejmě jeho rodina. To bychom neměli podceňovat. Jeho kořeny jsou silně francouzské.

Rozvášněné a snící fanoušky německého národního týmu ale brzy po Völlerově rozhovoru zchladil hráčův agent, Gadiri Camara. Ten uvedl, že se jeho klient v současné době soustředí na úkoly, které ho čekají u francouzské reprezentace do 21 let.

Nikdo s námi o této možnosti nemluvil. Viděli jsme prohlášení Rudiho Völlera a to znamená, že všichni Němci mají Mathyse rádi a jeho práci oceňují. Ale abych byl upřímný, ten kluk se soustředí pouze na reprezentaci. Nechci ho tím rozptylovat, dodal Camara, podle kterého neexistuje šance, že by osmnáctiletý útočník, který v dresu Bayernu nastřílel šest branek, oblékl dres německé reprezentace.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Noviny
Nejnovější články