Zpět na » Ostatní » Historické okénko: Sedm zemí, kterým bylo zakázáno hrát na mistrovství světa. Víte, které země to jsou?

Historické okénko: Sedm zemí, kterým bylo zakázáno hrát na mistrovství světa. Víte, které země to jsou?

Historické okénko: Sedm zemí, kterým bylo zakázáno hrát na mistrovství světa. Víte, které země to jsou? © iconsport.photo - pohár pro vítěze

0

Líbilo se

21.09. - Ačkoli se jedná o netradiční trest a stalo se to pouze sedmkrát v historii tohoto sportu, sedmi zemím byla zakázána účast na mistrovstí světa. Poslední zemí je samozřejmě Rusko a jedná se o důsledek války na Ukrajině, která začala v únoru roku 2022.

Německo a Japonsko - Mistrovství světa 1950

Poté, co byly ročníky Světového poháru 1942 a 1946 zrušeny kvůli druhé světové válce, se turnaj vrátil v roce 1950. Německo a Japonsko se však kvůli výsledku druhé světové války nesměly zúčastnit.Vítězem se stala Uruguay, druhá skončila Brazílie, třetí Švédsko a čtvrté Španělsko.

Jihoafrická republika - mistrovství světa 1970 - 1990

Během apartheidu v Jihoafrické republice čelili několikanásobnému mezinárodnímu bojkotu. FIFA jim v roce 1963 pozastavila činnost a nakonec je v roce 1976 vyloučila. Jihoafrická republika je poslední africkou zemí, která turnaj hostila, a to pořadatelstvím ročníku 2010.

Mexiko - mistrovství světa 1990

Mexiko dostalo od FIFA dvouletý zákaz činnosti poté, co nasadilo čtyři hráče, kteří překročili věkový limit. K incidentu došlo během kvalifikace na světový juniorský turnaj. Mistrovství světa 1990 vyhrálo Západní Německo, když ve finále porazilo Argentinu. Na třetím a čtvrtém místě skončily Itálie a Anglie.

Chile - mistrovství světa 1994

Chilský brankář Roberto Rojas předstíral, že ho během střetnutí jeho země s Brazílií v roce 1989 zranila světlice hozená fanouškem. Ve skutečnosti se pořezal skrytou čepelí v rukavici, v důsledku čehož FIFA Chile zakázala účast na turnaji v roce 1994. Rojas dostal doživotní zákaz činnosti.

Myanmar - mistrovství světa 2006

Myanmar se odhlásil z kvalifikačního zápasu na mistrovství světa 2002, který se měl hrát v Íránu. FIFA jim udělila pokutu 23 500 dolarů a zakázala jim účast na turnaji v roce 2006, který se konal v Německu.

Rusko - mistrovství světa 2022

Po jejich invazi na Ukrajinu je odsoudilo mnoho zemí po celém světě. FIFA rozhodla, že ruskému fotbalovému týmu bude zakázána účast na mistrovství světa v Kataru.

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články