Zpět na » Ostatní » Aleksandar Mitrovič: Konečně hraji za top klub. Al-Hilal je jako Real Madrid

Aleksandar Mitrovič: Konečně hraji za top klub. Al-Hilal je jako Real Madrid

Aleksandar Mitrovič: Konečně hraji za top klub. Al-Hilal je jako Real Madrid © iconsport.photo - Aleksandar Mitrovič

1

Líbilo se

19.09. - Aleksandar Mitrovič šokoval a zklamal fanoušky Fulhamu, kterým dělal pár posledních let radost. Odmítl hrát za tento londýnský klub, když mu vedení nedovolilo přestup do Al-Hilal. Hrát nakonec musel, ale přestup do Saudské Arábie přeci jen vyšel poté, co klub přitlačil s nabídkou. A stejně jako ostatní příchozí samozřejmě tento klub, neschopný porazit celek z Uzbekistánu, vychvaloval do nebes.

Aleksandar Mitrovič dával góly všude kde byl. Brzy se ze Srbska přesunul do belgického Anderlechtu, kde pálil ostrými ještě jako teenager a přestoupil do Newcastle. Premier League mu ale nesedla tak, jak si představoval a přesídlil do Championship, kde Fulhamu pomohl k postupu mezi elitu a tentokráte mu sezóna v Premier League vyšla, ale dlouho si jí neužil. Zahrál si jí ale ještě dvakrát, mezitím překonal rekord Championship, když dal 43 gólů za 44 zápasů. Fanoušci pro něj měli vlastní chorály a milovali ho.

Jenomže léto bylo hodně turbulentní. Nikdo nepředpokládal, že by "Mitro" z Fulhamu odešel. Ale přišel Al-Hilal a jeho touha po útočníkovi, který mu spolehlivě vystřílí tituly. Jenomže nabídka i přes bezednou kasu nebyla dostačující a Fulham odmítl. 29letý Srb to ale vedení měl za zlé a řekl, že za Fulham už v životě hrát nebude. To nakonec nesplnil, ale vedení mu umožnilo odejít, když přišlo necelých 53 milionů eur, kterých za to stálo. Za 4 zápasy v lize dal zatím 5 gólů. I on ale vyšel naprázdno v zápase s uzbeckým Navbahorem při ostudné remíze. Superlativy ale vůči svému novém klubu před utkáním nešetřil.

„Nejsem nostalgický. Proč bych měl být? V Anglii jsem hrál dlouhá léta. Nyní jsem spokojený a šťastný v Saudské Arábii. Jsem nadšený z toho, že konečně hraji za nějaký top klub. Al-Hilal je něco jako Real Madrid v Evropě," řekl srbský kanonýr Aleksandar Mitrovič.

Aleksandar Mitrovič

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články