Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Zlatý míč 2023: Proč nemá Erling Haaland proti Messimu šanci?

Ostatní - Zlatý míč 2023: Proč nemá Erling Haaland proti Messimu šanci?

Zlatý míč 2023: Proč nemá Erling Haaland proti Messimu šanci? © iconsport.photo - Erling Haaland

5

Líbilo se

18.09. - Vyhlášení Zlatého míče se nám blíží. Bude to souboj mezi Lionelem Messim a Erlingem Haalandem. Zahraniční média už hovoří o tom, že je rozhodnuto a už poosmé Ballon d´Or poputuje do rukou argentinského kouzelníka. Proč tomu tak je, když Erling Haaland vyhrál všechno a byl u toho klíčovou postavou? Osvětlit se to pokoušel bývalý výborný irský obránce Richard Dunne.

Erling Haaland přestoupil do Manchesteru City za 60 milionů eur, a už během roku tuto částku splatil. Co 1 milion eur, to gól. To už nyní můžeme říct. Po cestě za titulem z Premier League, Ligy mistrů a FA Cupu překonal spoustu rekordů a dohromady přesně pálil 52x a přidal i 9 gólových nahrávek. Byl zřejmě posledním dílem do skládačky Pepa Guardioly. Haaland zažil neskutečnou sezónu a nedovedu si představit, co by musel udělat víc, aby Zlatý míč získal. Zřejmě se ale opět bude hrát na fotbalové zásluhy.

Je tu totiž Lionel Messi, 7násobný vítěz Zlatého míče. Za PSG dal během sezóny 20 gólů a 20 asistencí, což nejsou vůbec zlá čísla, ale takový Vinícius je měl ještě lěpší a nebyl sám. Jenomže tu byl světový šampionát, na kterém Messi zařídil Argentině titul světových šampionů, čímž potvrdil svůj status nejlepšího hráče historie. Jenomže pokud si představíme, že takový Vinícius by si to s Messim prohodil a dovedl by k titulu Brazílii, nemyslím si, že by to stačilo na překonání brutálního Haalanda. A to je špatně. Celé nastavení tohoto ocenění, díky kterému postrádá relevanci, což na svou kůži dvakrát zažil i Robert Lewandowski.

Erling Haaland

Dle zahraničních médií i bývalých hvězd je také jasným vítězem Lionel Messi, kvůli MISTROVSTVÍ SVĚTA. Ano, je to největší sportovní událost na světě, ale je výpovědní hodnota 7 zápasů skutečně taková, abychom podle ní určili nejlepšího hráče planety? Co na to říká takový Richard Dunne, bývalý kapitán irského nároďáku a legenda Manchesteru City? Proč by podle něj měl být vítězem Lionel Messi?

Čistě podle čísel je Erling Haaland nedotknutělný. Byl rozdílový pro Manchester City. Pokud se podíváte do minulosti na to, co týmu chybělo k Lize mistrů, byla to zřejmě klasická devítka. Vím, že nedal góly v těch pozdějších fázích, ale dělal problémy a vázal na sebe hráče, dělal prostor spoluhráčům. Ale čistě podle toho, o čem je Zlatý míč, Lionel Messi je jinde. Je to hotový artikl. Haaland má spoustu věcí, na kterých musí zapracovat, přestože už ted je skvělý. Měl by zlepšít nějaký impact mimo šestnáctku. Pokud se bavíme o práci ve vápně, Haaland nemá konkurenci," řekl Richard Dunne.

Lionel Messi

David Suchý / goal.com

Nejnovější články