Zpět na » Ostatní » Tifosi chtěji Donnarummův konec na pozici reprezentační jedničky

Tifosi chtěji Donnarummův konec na pozici reprezentační jedničky

Tifosi chtěji Donnarummův konec na pozici reprezentační jedničky © iconsport.photo - Italská reprezentační jednička, Gianluigi Donnarumma

0

Líbilo se

10.09. - Italský národní tým prochází rozsáhlými změnami, střídají se hráči v sestavě i na lavičce, došlo na změnu hlavního trenéra, po reprezentaci, který v létě 2021 svými výkony vynesla azzurri na střechu Evropy ale není ani vidu. Debut Luciana Spalettiho na lavičce italské reprezentace byl rozpačitý a i díky další chybě brankáře Donnarummy je Itálie po třech utkání na pokraji vyřazení z bojů o postup na Euro.

První utkání na evropské scéně pro nového trenéra italské reprezentace, Luciana Spalettiho, nedopadlo dobře. Nevýrazná hra a remíza 1-1 jen potvrzují to, proč Itálie se čtyřmi body z úvodních třech zápasů po právu ztrácí na Anglii a Ukrajinu. Jediné vítězství zaznamenali azzurri proti Maltě a kdyby ve Skopje na velmi těžkém terénu nevstřelil Berardi branku, mohl být se šancemi reprezentace konec.

Osud tomu chtěl, že už čtvrté utkání skupiny bude pro Itálii existenční. Na domácí půdě musí porazit Uktrajinu, v opačném případě budou Euro 2024 hráči Itálie sledovat z pohodlí obývacího pokoje. Mezi fanoušky azzurri vládne zloba, a hořkost z nepovedeného večera se obrací zejména proti jedné osobě: Gianluigimu Donnarummovi.

Nikdo nechce zpochybňovat obrovské kvality italského brankáře, ale při pohledu na utkání se nelze bránit pravdě do očí bijící. Bardhiho gól na 1-1 má na svědomí pouze on. Brankář PSG byl zesměšněn ranou, která sice byla razantní, ale pro fotbalistu jeho úrovně bezpečně chytatelná. Chybný úkrok k druhé tyči v kombinaci se statickým postojem se podepsali na výsledku, který překvapil italskou reprezentační jedničku.

Podobné zaváhání v brance není jediné, ke smůle Donnarummy se ale stalo proti stejnému soupeři a stálo tenkrát Itálii možnost postupu do další fáze Play-off o Mistrovství světa 2022. 24. března téhož roku Donnarumma na konci utkání udělal stejně chybný úkrok a nechal se překvapit tentokrát střelou Trajkovského. Prokletá Makedonie. Tentokrát sice Itálii o postup ještě nepřipravila, ale výrazně komplikuje její další pokračování. A zejména staví Spalettiho do těžké situace. Vymění pro klíčové utkání reprezentační jedničku?

Fanoušci se dožadují, aby na Donnarummovo místo nastoupil Vicario nebo Meret, idylické vztahy ale nepanují ani v PSG. Francouzský trenér Luis Enrique dal jasně najevo, že se na jedničku italské reprezentace nedívá pozitivně, neboť je hráč podle jeho slov na technicko-taktické úrovni neslučitelný se stylem hry PSG.

To, že Donnarumma nevyniká ve hře s míčem u nohy je známá věc, ale pokud bude skřípat obecně nejistota mezi třemi tyčemi, Spalettimu nezůstane nic jiného, než vyslyšet hlas lidu a svěřit branku azzurri jednomu z dvojice Vicario - Meret. Stačí jeden chybný krok, aby byly naděje celého národa pohřbeny, podobně jako další kariéra italského brankáře.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články