Zpět na » Ostatní » Nejdražší přestupy na Deadline Day: Kolo Muani stál PSG balík, utrácelo se v Anglii

Nejdražší přestupy na Deadline Day: Kolo Muani stál PSG balík, utrácelo se v Anglii

Nejdražší přestupy na Deadline Day: Kolo Muani stál PSG balík, utrácelo se v Anglii © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Kolo Muani

0

Líbilo se

02.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Hektické 1. září, kdy v TOP 5 nejlepších ligách končilo letní přestupové okno, je za námi. Některé kluby se na poslední chvíli vytáhli s pořádnými trumfy. Nejvíce sáhl do kapsy za jednoho hráče Paris Saint-Germain, který vysázel takřka 100 miliónů eur za Randala Kolo Muaniho z Frankfurtu, o kterého dlouho stál. A co další drahé přesuny?

1. Randal Kolo Muani (Frankfurt → PSG)

Cena: 95 miliónů €

Byl to dlouho očekávaný přestup. Vedení Paris Saint-Germain bylo delší dobu domluveno s Randalem Kolo Muanim na přestupu. Frankfurt jej však nechtěl pustit a francouzský útočník začal trucovat. V poslední možný den se vše podařilo. PSG hodilo na stůl 95 miliónů eur. Čtyřiadvacetiletý Kolo Muani podepsal pětiletý kontrakt. Do Francie se vrací po krátké době - loni odešel z Nantes do Frankfurtu jako volný hráč. Za bundesligový celek stihl v minulé sezóně 15 gólů a 11 asistencí. Zahrál si za Francii na mistrovství světa v Kataru, kde získal stříbrnou medaili. V prodloužení mohl finále rozhodnout.

asfa(zdroj: twitter.com)

2. Matheus Nunes (Wolverhampton → Manchester City)

Cena: 62 miliónů eur

Na Deadline Day se podařilo Manchesteru City přivést drahou posilu z Wolverhamptonu. Za pětadvacetiletého záložníka Matheuse Nunese poslali Citizens 53 miliónů liber (v přepočtu 62 miliónů eur). Pro Wolves se jedná o rekordní odchod. Navíc si prosadili 10% podíl z dalšího prodeje. City se musí delší dobu obejít bez zraněného Kevina De Bruyneho, proto hledalo nějakou alternativu. Matheus Nunes odchází z Wolves po jediné sezóně. Loni dorazil ze Sportingu za 45 miliónů eur.

sddsg(zdroj: twitter.com)

3. Brennan Johnson (Nottingham Forest → Tottenham)

Cena: 55 miliónů eur

Ofenzivní posilu si přivedl Tottenham. Ten je po odchodu kapitána Harryho Kanea značně oslaben, ovšem začátek sezóny mu výsledkově vychází. Získal Brennana Johnsona, velšského útočníka z Nottinghamu Forest. Za dvaadvacetiletého hráče zaplatil 47,5 miliónu liber (v přepočtu 55 miliónů eur). I Nottingham si vyjednal 10% podíl z případného dalšího prodeje. Johnson podepsal šestiletou smlouvu a bude oblékat dres s číslem 22. V minulé sezóně Premier League dal 8 gólů, rok předtím o patro níž 18 a k tomu 10 asistencí.

sf(zdroj: twitter.com)

4. Cole Palmer (Manchester City → Chelsea)

Cena: 47 miliónů eur

Zajímavý přesun se udál na trase mezi Manchesterem a Londýnem. Jednadvacetiletý Cole Palmer se totiž rozhodl, že svůj talent lépe rozvine v Chelsea než v Manchesteru City pod Pepem Guardiolou. Blues za něj dali 40 miliónů liber (přepočtu 47 miliónů eur). Znovu se jedná o dlouhodobý kontrakt - Cole Palmer získal sedmiletou smlouvu s opcí na další rok. Je čerstvým mistrem Evropy do 21 let a čekají se od něj velké věci.

waffes(zdroj: twitter.com)

5. Ryan Gravenberch (Bayern Liverpool)

Cena: 40 miliónů eur

Liverpool nadále pokračuje v přestavbě záložní řady. Během posledního možného dne dokonal přestup Ryana Gravenbercha z Bayernu Mnichov. Jednadvacetiletý Nizozemec strávil v Německu pouze jednu sezónu. Loni dorazil z Ajaxu za 18,5 miliónu eur. Teď za něj Liverpool zaplatí více než dvakrát tolik - 32,5 miliónu liber (v přepočtu 40 miliónů eur). Smlouvu má na 5 let a už se těší na nové výzvy pod Jürgenem Kloppem.

safs(zdroj: twitter.com)

6. Ibrahim Sangaré (PSV Eindhoven → Nottingham)

Cena: 30 miliónů eur

7. Alex Iwobi (Everton → Fulham)

Cena: 17,5 miliónu eur

8. Hirving Lozano (Neapol → PSV Eindhoven)

Cena: 15 miliónů eur

9. Jean-Ricner Bellegarde (Štrasburk → Wolverhampton)

Cena: 15 miliónů eur

10. César Montes (Espanyol → Almería)

Cena: 14 miliónů eur

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / transfermarkt.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články