Zpět na » Ostatní » FIFA na 90 dní suspendovala prezidenta španělského fotbalu Luise Rubialese. Jeho kauza se stále řeší

FIFA na 90 dní suspendovala prezidenta španělského fotbalu Luise Rubialese. Jeho kauza se stále řeší

FIFA na 90 dní suspendovala prezidenta španělského fotbalu Luise Rubialese. Jeho kauza se stále řeší © iconsport.photo - Luis Rubiales

1

Líbilo se

26.08. - Španělský fotbal aktuálně žije kauzou prezidenta svazu Luise Rubialese. Ten hodně emotivně a vřele gratuloval španělským fotbalistkám k titulu mistryň světa, přičemž políbil 33letou Jenifer Hermoso. Proti němu se postavily španělské ikony i současní hráči. Než se vše vyřeší, FIFA Rubialese suspendovala na 90 dní, během kterých se musí zdržet jakýchkoliv aktivit spojených s fotbalem.

Prezident španělské fotbalové federace Luis Rubiales jasně ukázal, proč bychom si měli plní emocí pečlivě rozmýšlet, co děláme. Španělky vyhrály v Austrálii mistrovství světa a on byl samozřejmě přítomen u medailového ceremoniálu, kde až moc vřele gratuloval španělský hráčkám a zejména pak Jenifer Hermoso, kterou políbil na pusu. To, že Hermoso šla dál, bez reakce s úsměvem, a až po pár dnech si vzpomněla, že se jí to nelíbilo a byl to zásah do jejích práv, to už se zas tak neřeší. A Rubiales je pod palbou kritiky i od španělských ikon.

Odsoudil ho třeba Iker Casillas, reprezentační útočník Borja Iglesias řekl, že nebude hrát za národní tým a tak dále. Přestože se ještě před mediálním lynčem Rubiales omluvil, omluvila se za něj i samotná španělská federace, byla veřejností požadována jeho rezignace. Tu ale odmítl s tím, že neudělal nic, co by bylo proti nějakým pravidlům nebo zákonům, uznává chybu, omluvil se za ní, ale že to důvod na rezignaci rozhodně není. S tím by se dalo souhlasit. Jenomže případem se začala zabývat i samotná FIFA.

A verdikt je celkem krutý. Šéf disiciplinární komise FIFA Jorge Ivan Palacio s posvěcením od 51 členů komise vyhlásil, že Rubiales je suspendován ze všech fotbalových aktivit na 90 dní, během kterých bude celá tato situace vyšetřována. Nechtěně si tak prezident španělské fotbalové federace udělal tříměsíční dovolenou. Zřejmě to ale nebude jediný trest. Pokud by žádný dodatečný nepřišel a Rubiales by zůstal ve své pozici, pak bychom teprve poznali hněv. Taková prostě dnešní doba je.

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články