Zpět na » Ostatní » Euforie pokračuje - Lionel Messi opět skóroval a poslal Inter Miami do finále

Euforie pokračuje - Lionel Messi opět skóroval a poslal Inter Miami do finále

Euforie pokračuje - Lionel Messi opět skóroval a poslal Inter Miami do finále © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Lionel Messi

0

Líbilo se

16.08. - VIDEO Nezastavuje a dál pokračuje. Inter Miami s ním v sestavě zná jen vítězství. Lionel Messi zaznamenal další vstřelený gól a tentokrát byl znovu vítězný. V semifinále Ligového poháru, který hrají týmy ze Severní a střední Ameriky, proti Philadelphii Union Miami zvítězilo 4:1 a těší se na finále proti Nashvillu SC. Získá Lionel Messi první trofej v novém působišti?

Pro Lionela Messiho to byla již devátá přesná trefa v dresu Interu Miami. Je nejlepším střelcem Ligového poháru a tuto trofej mu s největší pravděpodobností už nikdo nevezme. Přitom nebylo jasné, zda nastoupí, protože si na předzápasovém tréninku podvrtl kotník.

V semifinále v Subaru Parku v Chesteru proti Philadelphii šel Inter Miami do vedení už ve třetí minutě, kdy se prosadil Martinez. Ve 20. minutě pak zvýšil právě Lionel Messi dalekonosnou křížnou střelou. V nastavení první půle si premiérovou trefu v dresu Miami připsal Jordi Alba.

Necelých 20 minut před koncem vykřesal naději pro Philadelphii Bedoya, když snížil na 1:3, ale o deset minut později uťal veškeré naděje střídající Ruiz. Po výhře 4:1 se Inter Miami těší na finále Ligového poháru.

Soupeřem mu bude Nashville SC, který přemohl mexické Monterrey. Finále se hraje 20. srpna ve tři hodiny ráno středoevropského času. Hrát se bude v Nashvillu.

Pro šestatřicetiletého Lionela Messiho to bude už 42. finálový zápas v kariéře.

Výsledek také znamená, že se Miami kvalifikuje do regionálního turnaje Concacaf Champions Cup v příští sezoně, což mu může otevřít cestu na rozšířené mistrovství světa klubů FIFA v roce 2025.

Kam dál?

Michal Čermák / bbc.co.uk, skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Noviny
Nejnovější články