Zpět na » Ostatní » Lionel Messi při svém debutu rozhodl o výhře Interu Miami přímým kopem v nastavení

Lionel Messi při svém debutu rozhodl o výhře Interu Miami přímým kopem v nastavení

Lionel Messi při svém debutu rozhodl o výhře Interu Miami přímým kopem v nastavení © iconsport.photo - Lepší scénář svého debutu Messi napsat nemohl

1

Líbilo se

22.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Přišel moment, kdy Lionel Messi oblékl dres Interu Miami a nastoupil do zápasu proti Cruz Azul v rámci Leagues Cupu. Do hry šel v 54. minutě společně se Sergiem Busquetsem. Pro jeho offside mu nebyla uznána asistence, ale ve čtvrté minutě nastavení ukázal, proč do Miami přicházel. Luxusním přímým kopem zařídil výhru 2:1 a celé USA zbláznil do jeho hry.

V PSG to bylo dva roky trápení. První sezóna byla v rámci čísel opravdu hrozivá a ačkoliv letos si v lize připsal moc pěkných 16+16, u Messiho jsme byli zvyklí na trochu jiná čísla. Nároční fanoušci PSG čekali o hodně více a Messimu dávali za vinu třeba i vypadnutí z Ligy mistrů, kde se prý málo snažil. Ke konci sezóny slyšel od fanoušků ohlušující pískot. Bylo jasné, že smlouvu neprodlouží. Nakonec se vzhledem k dalším okolnostem rozhodl podepsat v Interu Miami. MLS nikdy neměla větší personu a hráče, který by měl na americký fotbal takový vliv.

Jeho smlouva nemá obdoby. Na jeho plat a bonusy se skládala samotná liga a trochou do mlýna připspěl i Apple, který mu dal procenta z příjmů z balíčku MLS na Apple Tv, které se s jeho příchodem neskutečně zvýší. Inter Miami mu navíc nabídl, že až skončí, může dostat podíl z vlastnictví klubu, který má i tvář klubu David Beckham. Interu se navíc povedlo přivést i Messiho dva bývalé spoluhráče z Barcelony. Sergia Busquetse a oficiální už je i Jordi Alba. V MLS je Inter Miami jedním z nejhorších týmů, ale tahle svatá trojice to má změnit.

Debut přišel v zápase s mexickým Cruz Azul v rámci Leagues Cupu. Moment, na který všichni čekali, přišel v 54. minutě. Ze hry šli 18letý Benjamin Cremaschi a jen o rok starší David Ruíz a na place je nahradily ikony světového fotbalu Lionel Messi a Sergio Busquets. Poprvé se Messi ukázal, když udělal náběh za obranu a před brankou daroval gól Josefu Martínezovi. Byl ale v ofsajdu. A tak v 94. minutě přišel přímý kop, jenž Messi nádherně proměnil. Stadion v Miami málem spadl. Obrovská euforie, která k slzám dohnala i Davida Beckhama. Cesta teprve začíná. Fanoušci v USA ho už ale teď milují.

Lionel Messi

David Suchý / thesun.co.uk

Nejnovější články