Zpět na » Ostatní » Karim Benzema dal vítězný gól ve 3 zápasech po sobě

Karim Benzema dal vítězný gól ve 3 zápasech po sobě

Karim Benzema dal vítězný gól ve 3 zápasech po sobě © tudn.com - Karim Benzema táhne Al-Ittihad

0

Líbilo se

03.08. - Vedle dalších velkých přestupů se Karimu Benzemovi v Al-Ittihad nedostává tak velké pozornosti. Odešel jako kapitán Realu Madrid po další sezóně, ve které byl schopný dát přes 30 gólů. Stále je na vrcholu svých sil. A jak se mu zatím v Saudské Arábii daří? Za sebou má 3 zápasy a na kontě má 3 vítězné góly, které Al-Ittihad dovedly do play-off Arab Club Champions Cupu.

Karim Benzema opravdu překvapil. Je stále aktuálním držitelem Zlatého míče, v Realu Madrid odehrál další sezónu, ve které vstřelil přes 30 gólů a to navzdory tomu, že byl dlouho zraněný. Je stále jasné, že na to má. Pro Real Madrid je jeho odchod velkou ránou. Když je vám ale 35 let a dostanete takovou nabídku, jakou dostal Benzema od Al-Ittihad, těžko se říká ne. Karim Benzema je navíc znám svým extravagantním a luxusním životním stylem. Peníze jsou pro něj motor a ačkoliv mluvil o tom, že do Arábie přichází, protože je muslim, nikdo mu to nevěří.

V tomto klubu ho doplnil i N´golo Kanté, Portugalec Jota ze Celticu a čerstvou posilou je Fabinho z Liverpoolu. Spoluhráči zvučných jmen. Premiéru si Benzema odbyl v rámci Arab Club Champions Cupu proti klubu Esperance Tunis. Hrál od začátku a za stavu 1:1 přišel v 55. minutě jeho moment když si navedl balón z levé strany na technickou ránu a rozhodl o výhře svého týmu. Podobně tomu bylo v zápase s CS Sfaxien, kdy se dokázal prosadt ve vápně z otočky přesně tak, jak to od něj známe Trefa znamenala výsledek 1:0 pro Al-Ittihad.

Třetí a poslední zápas ve skupině byl proti celku Al Shorta z Íráku. Al-Ittihad měl postup jistý, a tak zůstal Benzema i ostatní hvězdy pouze na lavičce. Během druhé půle ale šel do hry a za stavu 1:1 v 84. minutě proměnil penaltu. To znamená, že ve 3 zápasech po sobě dal Karim Benzema vítězný gól. Saudská pouť mu tedy začíná dobře. Zaráží mě ale spíše jedna věc. Jak je možné, že to vůbec bylo potřeba? Tým napumpovaný miliardami by přeci měl kluby z Tuniska, a už vůbec z Íráku, bez milosti přejet a neměl by čekat na Benzemovu spásu. Tohle je ostuda a jen to dokazuje, že kvalita Saudského fotbalu se kdovíjak neposune.

David Suchý / sportsbrief.com

Nejnovější články