Zpět na » Ostatní » Brazilský Ronaldo jmenoval TOP 8 fotbalistů všech dob. Budete překvapeni, kdo ve výběru chybí

Brazilský Ronaldo jmenoval TOP 8 fotbalistů všech dob. Budete překvapeni, kdo ve výběru chybí

Brazilský Ronaldo jmenoval TOP 8 fotbalistů všech dob. Budete překvapeni, kdo ve výběru chybí © twitter.com - brazilský fotbalový kouzelník

3

Líbilo se

24.07. - Ronaldo Nazario jednou jmenoval osm nejlepších hráčů všech dob a překvapivě nezmínil Cristiana Ronalda. Bývalá superhvězda Interu Milán, Barcelony a Realu Madrid při otázce na nejlepší hráče všech dob vyzdvihla velmi zaíjmavou skupinu hráčů.

Brazilec, který během své legendární kariéry dvakrát vyhrál mistrovství světa, skvěle zařadil sám sebe, ale šokujícím způsobem vynechal Cristiana Ronalda. Muž z Al Nassr, který si užil bohaté angažmá v Manchesteru United, Realu a Juventusu, je všeobecně považován za jednoho z nejlepších hráčů vůbec.

R9 však při výběru osmi nejlepších hráčů všech dob portugalského reprezentanta nejmenoval. Rozhodl se pro Lionela Messiho, Diega Maradonu, Johana Cruyffa, Franze Beckenbauera, Peleho, Marca van Bastena a Ronaldinha, stejně jako pro sebe.

V rozhovoru pro deník Guardian v roce 2022 prozradil: "Myslím, že existuje velmi, velmi zvláštní skupina, ve které jsou Diego, Messi, Cruyff, Beckenbauer, Pele, van Basten a Ronaldinho. Zařadil bych tam i sebe. Ať se k tomu vyjádří fanoušci, ať o tom debatují v barech. Ale nemůžete je hodnotit, nemůžete srovnávat generace."

"Dělal jsem, co jsem mohl, nejlépe, jak jsem mohl. Teď dělám jiné věci, důležité věci, a chci se dál zlepšovat. Jako fotbalista už víc udělat nemůžu."

Messi je jediným hráčem, který je v současné době stále v akci, když při svém debutu v Interu Miami vstřelil úžasný pokutový kop, Ronaldinho, Van Basten a Franz Beckenbauer už ve hře nejsou.

Maradona, Cruyff a Pele už nejsou mezi námi, ale jejich stopa v krásné hře nebude nikdy zapomenuta.

Petr Magasanik / sportbible.com

Nejnovější články