Zpět na » Ostatní » Deset nejlépe vydělávajících hráčů v MLS. Lionel Messi si vydělá více než zbylých devět hráčů dohromady. Kdo jsou ti další?

Deset nejlépe vydělávajících hráčů v MLS. Lionel Messi si vydělá více než zbylých devět hráčů dohromady. Kdo jsou ti další?

Deset nejlépe vydělávajících hráčů v MLS. Lionel Messi si vydělá více než zbylých devět hráčů dohromady. Kdo jsou ti další? © iconsport.photo - nejlépe vydělávající hráč MLS

1

Líbilo se

20.07. - Lionel Messi si po přestupu z Paris Saint-Germain do Interu Miami vydělá obrovské peníze. Zde je srovnání jeho platu s ostatními hráči Major League Soccer. V neděli David Beckham přivítal Messiho na hřišti Interu Miami a představil ho 20 000 fanouškům, což byl pro MLS symbolický a převratný okamžik.

Beckham, který byl katalyzátorem růstu ligy, když v roce 2007 podepsal smlouvu s LA Galaxy z Realu Madrid, se nyní může pochlubit pravděpodobně nejlepším hráčem všech dob.

Zatímco o Messiho se zajímala saúdskoarabská profesionální liga a bývalý klub Barcelona, on se rozhodl pro Miami. Messi měl po celou svou kariéru lukrativní smlouvy, během působení v Barceloně si ročně vydělal až 136 milionů liber na platu i pobídkách. Podle serveru GOAL to zahrnovalo plat 466 000 liber týdně.

Šestatřicetiletý hráč si v Miami vydělá podstatně méně, ale i nadále patří mezi nejlépe vydělávající hráče v tomto sportu a zdaleka nejlépe vydělávajícího hráče v MLS. Messi údajně pobírá ohromující základní plat 54 milionů dolarů, který by se mohl potenciálně zvýšit na přibližně 62 milionů dolarů

Pokud vezmeme v úvahu nejvyšší možné výdělky sedminásobného vítěze Zlatého míče, vyjde nám tato částka na 3,67 milionu liber měsíčně, 918 369 liber týdně, 131 196 liber denně, 5 466 liber za hodinu, 91,11 liber za minutu a 1,52 liber za sekundu.

Ostatně Xherdan Shaqiri z Chicaga Fire dříve vedl žebříček nejlépe vydělávajících hráčů MLS s 8 miliony dolarů (6,12 milionu liber) ročně - v porovnání s tím je to pouhá kapka v moři.

Níže se podívejte na desítku nejlépe vydělávajících hráčů v MLS podle platového průvodce Hráčské asociace MLS:

1. Lionel Messi, Inter Miami: 54 milionů dolarů

2. Xherdan Shaqiri, Chicago Fire: 8,2 milionu dolarů

3. Lorenzo Insigne, Toronto FC: 7,5 milionu dolarů

4. Javier "Chicharito" Hernández, LA Galaxy: 7,4 milionu USD

5. Federico Bernardeschi, Toronto FC: 6,3 milionu dolarů

6. Sebastián Driussi, Austin FC: 6 milionů dolarů

7. Héctor Herrera, Houston Dynamo: 5,3 milionu dolarů

8. Douglas Costa, LA Galaxy: 4,5 milionu dolarů

9. Luiz Araújo, Atlanta United: 4,5 milionu dolarů

10. Christian Benteke, DC United: 4,4 milionu dolarů

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články