Zpět na » Ostatní » Edin Džeko opouští Itálii a jde do Turecka. Hrát bude za Fenerbahce

Edin Džeko opouští Itálii a jde do Turecka. Hrát bude za Fenerbahce

Edin Džeko opouští Itálii a jde do Turecka. Hrát bude za Fenerbahce © iconsport.photo - Edin Džeko bude hrát za Fenerbahce

0

Líbilo se

22.06. - Poslednch 15 let jsme ho mohli vidět na scéně v nejlepších ligách světa. Nyní už takovou možnost mít nebudeme. Po další sezóně v dresu Interu Milán se 37letý bosenský kanonýr Edin Džeko rozhodl pro odchod do Turecka na závěr své kariéry. Od nové sezóny bude oblékat dres Fenerbahce. To nové kladivo do útoku potřebuje. Odchází totiž nejlepší střelec ligy Enner Valencia.

Edin Džeko je známý i z působení v české lize. Hrál za Ústí nad Labem a Teplice, odkud se vydal do německého Wolfsburgu. Tam okamžitě zapadl, pomohl vybojovat titul a jako král bundesligových střelců se přesunul za velké peníze do Manchesteru City. Stal se důležitou postavou během dvou ligových titulů a v Premier League dal rovnou padesátku gólů. Když přestal být potřebným zamířil do Říma. Ve věčném městě nakonec strávil 6 let, stal se klubovou legendou a roky ho táhnul svými góly. V jeho dresu se stal dokonce králem střelců Serie A. Tehdy dal 29 gólů a přidal i 12 asistencí. Životní rok.

Když před dvěma lety odešel z Interu Milán Romelu Lukaku, Inter jako krátkodobou náhradu přivedl právě Edina Džeka. A ačkoliv Lukakua ve vrcholné formě samozřejmě nenahradil, zavřel pusu skeptikům a ukázal, že stále má co nabídnout i takovému klubu. Dal 13 gólů a připsal si i 6 asistencí. Letos jich dal 9, ale stále byl pro Inter důležitý a to i v cestě do finále Ligy mistrů. Po cestě dal 4 branky. Byl důležitým hráčem. Důležité je i podotknout, že se vrátil Lukaku a 37letý Džeko ho do sestavy dlouhou dobu nepouštěl.

Je ale otázné, jak to s Lukakuem, jehož forma už začala gradovat, vůbec bude a Džeko už prostě cítí, že mu bude dobře tam, kde bude moct svou kariéru v klidu dohrát. A vybral si Turecko. Každopádně to ale nebude jen nějaké pohodové angažmá. Podepsal ve Fenerbahce Istanbul, které se už několik let tvrdě snaží o titul a stále mu to nejde. Džeko se o to bude chtí během své dvouleté smlouvy pokusit. Úkol nebude mít lehký. Musí nahradit Ennera Valenciu, jenž byl letos s 29 góly nejlepším střelcem turecké Süper Lig.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články