Zpět na » Ostatní » Španělsko je vítězem Ligy národů. Chorvatsko zdolalo až po penaltách

Španělsko je vítězem Ligy národů. Chorvatsko zdolalo až po penaltách

Španělsko je vítězem Ligy národů. Chorvatsko zdolalo až po penaltách © iconsport.photo - Dani Carvajal se stal španělským hrdinou

0

Líbilo se

18.06. - REVIEW Přímý postup na Euro a krásná trofej ze soutěže, která zatím zná jen dva vítěze. O to se dnes hrálo v Rotterdamu mezi Chorvatskem a Španělskem ve finále Ligy národů. Ale byla to trápenka. Ani jeden z týmů nepodal dobrý výkon, nic koukatelného to nebylo a muselo se rozhodnout až v penaltovém rozstřelu. Tam dva pokusy lapil španělský hrdina Simón a rozhodující kop proměnil Carvajal.

Chorvatsko - Španělsko 0:1 po pen.

Chrovatsko: Livakovič - Juranovič (112. Stanišič), J. Šutalo, Erlič, Perišič - Modrič, Brozovič, Kovačič - Pašalič (62. Petkovič), Kramarič (90+1. Majer), Ivanušec (78. Vlašič)

Španělsko: Simón - Navas (97. Carvajal), Le Normand (78. Nacho), Laporte, Alba - Asensio, Rodri, Gavi (87. Olmo), Ruíz (78. Merino), Yeremy (66. Fati)- Morata (66. Joselu)

Od začátku byli nebezpečnější Španělé. Předvedli něco podobného jako s Italy. Když trošku odskočil balón Erličovi, sebrali mu ho a byli v dobré šanci. V tomto případě ale Gavi mířil jen těsně vedle branky. Ve výborné šanci se ocitl Kramarič. Na poslední chvíli ho ale před Simónem vymazal Laporte. Žádný fotbal co by nás zvedal z gauče to ale rozhodně nebyl. První poločas byl bídný. Jen pološance až na výjimky šancí Gaviho s Kramaričem. Ofenzivní hvězdy obou týmů byly neviditelné, spousta nepřesnosti a tak dále.

Druhý poločas byl už o poznání aktivnější a viděli jsme i nějaký ten fotbal. Hra se přelévala ze strany na stranu. Jednu chvíli tlačili Španělé, druhou zase Chorvati. Jenže to bylo jen na nějakou chvíli. Poté se hra zase uklidnila a oba týmy vyčkávaly prakticky na každý soupeřův pohyb. Abych byl upřímný, měl jsem chuť přepnout na nedělní mši, než abych se dále trápil zápasem. Až v 84. minuty fanoušky probudila velká šance Fatiho. Jeho střele uvnitř vápna v cestě do branky zamezil Perišič. Nechytla se ani rána z první od Asensia. Šlo se do prodloužení.

Ani prodloužení ale nenabídlo žádný fotbalový festival. Španělé se sice snažili, ale bylo to jako když hluchý buší do vrat. Bez žádného efektu. Nejblíže byl Dani Olmo, ale jeho rána byla zblokována. Lépe nedopadli ani Chorvaté. Šlo se tedy do penalt. Konečně přišlo něco, co diváky neuspávalo. A bylo to drama. Ve třetí sérii neproměnil Chorvat Majer. Když mohl rozhodnout v 5. sérii Laporte, napálil břevno. Hned po něm ale selhal soupeř Petkovič. I jeho pokus totiž vychytal Simón. Rozhodující kop tak na sebe vzal Dani Carvajal a zápas rozsekl. Španělsko je třetím vítězem Ligy národů.

Španělsko vyhrálo na penalty

David Suchý / uefa.com

Noviny
Nejnovější články