Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Karim Benzema by měl do konce týdne dokončit svůj přesun do Al-Ittihad

Ostatní - Karim Benzema by měl do konce týdne dokončit svůj přesun do Al-Ittihad

Karim Benzema by měl do konce týdne dokončit svůj přesun do Al-Ittihad © iconsport.photo - Karim Benzema se s Realem Madrid rozloučil gólem

0

Líbilo se

05.06. - Včera odehrál svůj poslední zápas za Real Madrid, dal svůj poslední gól a zítra ho čeká tisková konference, na které řekne své sbohem fanouškům, kterým dělal radost posledních 14 let. Pak odcestuje do Saudské Arábie, kde dostane od Al-Ittihadu pohádkový plat, který z něj udělá po Cristianu Ronaldovi druhého nejlépe placeného hráče světa. To jsou aktuální plány Karima Benzemy.

V dospělém fotbale se poprvé ukázal v roce 2005. Bylo mu čerstvě 17 a dostal svou první šanci za Olympique Lyon. Trenér Le Guen stvořil legendu. Hráče, který významnou měrou pomohl Lyonu ke 4 titulům v řadě a do roku 2009 za něj dal 66 gólů. Pak už přestoupil do Realu Madrid, kde je dnes nejúspěšnějším hráčem historie nejúspěšnějšího klubu v dějinách fotbalu. Absolutní legenda. 648 zápasů, 354 gólů a 165 asistencí. 4 mistrovské tituly, 3x Copa del Rey a 5x Liga mistrů. To jsou jeho trofeje.

Za minulý rok, kdy byl hlavním klíčem k úspěchu v La Lize i Lize mistrů, navíc dostal i tu nejvýznamnější indiviuální trofej. Kromě UEFA hráče roku má totiž doma ve vitríně Zlatý míč. Letos dal 31 gólů, ale byl terčem kritiky. Ne vždy byl tak dominantní, ačkoliv jeho statistiky byly stále skvělé. Navíc ho hodně trápila zranění, kvůli kterým vynechal celkem více než 15 zápasů, a to zejména v první polovině sezóny. Toto léto mu končí smlouva a přestože se mělo za to, že novou podepíše, nakonec se rozhodl že v necelých 36 letech je čas na změnu. Včerejší zápas s Bilbaem, ve kterém se i gólově prosadil, byl tím posledním.

Karim Benzema

Na stole mu přistála lukrativní smlouva ze Saudské Arábie, jenž z něj udělá druhého nejlépe placeného hráče planety. Tím prvním zůstane jeho bývalý spoluhráč Cristiano Ronaldo. Al-Itiihad mu nabízí plat 100 milionů eur ročně, který se ale s bonusy až zdvojnásobí. Navíc by se měl stát ambasadorem pro mistrovství světa 2030, které chce Saudská Arábie pořádat. To znamená obrovské peníze i po konci kariéry. Část smlouvy už podepsal a po tiskové konferenci, na které se s Realem Madrid rozloučí, zamíří do Saudské Arábie, aby vše dokončil.

A co je vůbec Al-Ittihad zač? Ačkoliv pro nás bude známý zejména Al-Nassr kvůli Ronaldovi, nebo Al-Hilal díky spekulacím ohledně Messiho, Al-Ittihad je aktuálně nejlepším týmem této země, o čemž svědčí i jeho letošní titul. Právě Benzema má být hlavním klíčem k obhajobě. Klub se spoléhá hlavně na Brazilce. V týmu jich je hned několi a třeba Romarinho patří už 5 let mezi nejlepší hráče soutěže. Najdeme tu ale i bývalé hráče Premier League jako Egypťan Ahmed Hegazy nebo bývalý hráč Wolves a Leedsu Helder Costa. Trenérem je pk bývalý lodivod Wolves a Tottenhamu Nuno Espirito Santo.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články