Zpět na » Ostatní » Naděje zhasla. Christian Atsu byl po 12 dnech nalezen mrtvý

Naděje zhasla. Christian Atsu byl po 12 dnech nalezen mrtvý

Naděje zhasla. Christian Atsu byl po 12 dnech nalezen mrtvý © twitter.com - Christian Atsu

0

Líbilo se

18.02. - Z Turecka dnes ráno přišla hrozná zpráva. Dlouho pohřešovaný fotbalista Christian Atsu, který svou stopu nechal i v anglické Premier League byl nalezen mrtvý a patří tak mezi více než 40 tisíc obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii. Všechny naděje, které jsme měli tak zhasly. 12. den jeho pohřešování se stal posledním a tím nejvíce černým.

Christian Atsu býval velkým talentem ghanského fotbalu. V dresu Porta se poprvé ukázal evropské fotbalové veřejnosti, a to v tak dobrém světle, že ho koupila Chelsea. Do ligového zápasu za ní nenastoupil a chodil po hostováních. Zahrál si za Vitesse, Everton a Malágu. Nakonec na trvalo zakotvil v Newcastlu. Postupem času se stal jen okrajovým hráčem sestavy. Minulou sezónu odehrál v Saudské Arábii a pro novou sezónu podepsal s tureckým Hataysporem. Toto angažmá se mu stalo osudným a jeho dres oblékl jako poslední.

Za Hatayspor nastoupil v lize celkem třikrát a v posledním zápase den před tagédií vstřelil krásný gól z přímého kopu, který rozhodl o výhře. Na Instagram pak postnul fotku s popiskem "good win". Druhý den nastalo zemětřesení, které si k dnešnímu dni vyžádalo už více než 40 tisíc životů. Atsu byl mezi pohřešovanými. Po pár dnech přišla z Turecka zpráva, že 60násobný reprezentant Ghany byl nalezen bez velkých zdravotních obtíží a byl převezen do nemocnice.

Jenže zpráva nebyla z klubu. Ten začal objíždět nemocnice a hledat svého hráče. Jenže výsledek hledání pozitivní nebyl a zpráva tak byla falešná. Ta z dnešního rána už ale oficiální je. Klub oznámil, že 31letý křídelník byl nalezen mrtvý. Po 12 dnech bylo hledání úspěšné, i když se špatným koncem. S fanoušky se Christian Atsu rozloučil nejlepším možným způsobem. Nastoupil na poslední minuty a krásným gólem rozhodl o výhře v nastavení. Navždy tak zůstane legendou Hataysporu.

David Suchý / hatayspor.org.tr

Nejnovější články