Zpět na » Ostatní » Ángel Di María: Nečekaný hrdina finále MS 2022

Ángel Di María: Nečekaný hrdina finále MS 2022

Ángel Di María: Nečekaný hrdina finále MS 2022 © skysports.com - Ángel Di María si tento úspěch zasloužil

2

Líbilo se

19.12. - Za celé play-off MS 2022 si až do finále Ángel Di María zahrál pouze 9 minut proti Nizozemsku. I přesto se Lionel Scaloni rozhodl ho nasadit do základní sestavy ve finále proti Francii. A ukázalo se to jako geniální tah. Záložník Juventusu byl jednoznačně nejlepším hráčem první poloviny zápasu a titul mistra světa nese i jeho velký a významný podpis.

Ángela Di Maríu zdobí trofeje prakticky od začátku jeho kariéry. Začínal v klubu Rosario Central, odkud se po jediné sezóně mezi muži vydal ve svých 19 letech do Benficy Lisabon. Tam získal mistrovský titul a po výborné druhé sezóně se za něj Real Madrid nebál zaplatit 33 milionů eur. Ale byla to trefa. Ángel Di María se v dresu Los Blancos zařadil mezi nejlepší hráče světa. Ve spolupráci s Mesutem Özilem tvořil kreativní duo, které jste prostě na trávníku proti vám vidět nechtěli. Během 4 let vyhrál Ligu mistrů i titul z La Ligy.

Jeho přestup do Manchesteru United byl jeden z nejdražších té doby, ale skončil neslavně. Po pouhém roce odešel do PSG, kde strávil 7 sezón a pětkrát se stal francouzským šampionem. V klubu se stal legendou. Před sezónou se stal volným hráčem a podepsal v Juventusu. Jenže tomuto celku se vůbec nedaří a vyjímkou není Di María. Začal sice dobře, ale pak dostal zbytečnou červenou kartu a zranil se. Ani po návratu to žádná sláva nebyla. Zatím se jedná o nejhorší sezónu. Ovšem pouze na klubové úrovni.

Ángel Di María

V reprezentaci debutoval v roce 2008 jako olympijský vítěz. Od té doby se dostal do hry v nejcennějším dresu 129x. Dal 28 gólů a na 27 přihrál. Kromě olympijských her vyhrál i Copa América a Finalissimu. Jeho všechny úspěchy až na ten první tedy přišly až v nedávné době. Jenže žádná z těchto trofejí se nerovná úspěchu, ke kterému Argentině pomohl nyní.

Ve skupině MS 2022 odehrál všechny zápasy, ale ve vyřazovací fázi prostor dostal jen na 9 minut zápasu s Nizozemskem. I proto bylo jeho zařazení do základní sestavy trochu překvapivé. Ale ukázalo se jako správné. Z Julese Koundého si udělal trhací kalendář, Ousmane Dembelé ho zfauloval, zavinil penaltu a druhý gól Di María sám po fantastické kombinaci dal. Do doby než byl vystřídán byl nejlepším hráčem na hřišti. Ani jemu nejde tento kolosální triumf nepřát. A za jeho finálový výkon klobouk dolů.

David Suchý / fifa.com

Noviny
Nejnovější články