Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Mexiko usiluje o zákaz vstupu Lionela Messiho do země

Ostatní - MS fotbal 2022: Mexiko usiluje o zákaz vstupu Lionela Messiho do země

MS fotbal 2022: Mexiko usiluje o zákaz vstupu Lionela Messiho do země © newindianexpress.com - Lionel Messi slaví branku v síti Mexika

1

Líbilo se

07.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Mexická politička Maria Clemente Garcia Moreno, která se stala první transgenderovou poslankyní ve své zemi, usiluje o to, aby byl argentinskému útočníkovi, Lionelu Messimu, doživotně odepřen vstup do země. Rozzuřená politička již podala oficiální návrh, poté co Messi v šatně po utkání „kopl“ do mexického dresu.

Vlivná bojovnice za práva transsexuálů Maria Clemente Garcia Moreno předložila návrh Ministerstvu zahraničních věcí na to, aby byl argentinskému útočníkovi Lionelu Messimu odepřen vstup do země. Důvodem by mělo být pohrdání a zjevným nedostatkem respektu vůči Mexiku během probíhajícího Mistrovství světa ve fotbale v Kataru.

Trnem v oku se fanouškům staly záběry, na kterých je Messi zachycen, jak kopačkou „odkopává“ dres Andrease Guardada. Ve skutečnosti mexický dres ležel v šatně po utkání na zemi a Messi do něj při zouvání kopaček kopl. Zda chtěně či ne, ví jen on sám. Mexické fanoušky ale video rozzuřilo do běla, přičemž nejhlasitější byl UFC bojovník Canelo Alvarez, který dokonce Messimu poslal výhružnou zprávu, ve které tvrdil, že Messimu doslova ukáže, zač je toho loket. Argentinského reprezentanta se ale většina fanoušků i hráčů zastala a samotný Messi oznámil, že se nemá za co omlouvat, protože se ničeho nedopustil.

Lionel Messi, který se nyní s Argentinou připravuje na čtvrtfinále proti Nizozemí, by v případě ratifikace návrhu nesměl vstoupit na mexické území. „Poslanecká sněmovna Ctihodného kongresu Unie s úctou vyzývá Ministerstvo zahraničních věcí, aby vydalo příslušné prohlášení za účelem označení Lionela Andrése Messiho Ciccitiniho, občana argentinské a španělské národnosti, za personu non grata na území Spojených států mexických, a to z důvodu jeho zjevného pohrdání a nedostatku respektu vůči Mexiku během Mistrovství světa ve fotbale,“ zní doslovný přepis návrhu političky Maria Clemente Garcia Moreno.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články