Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Loučíme se s Japonskem. Kdo zaujal?

Ostatní - MS fotbal 2022: Loučíme se s Japonskem. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se s Japonskem. Kdo zaujal? © scmp.com - Asanův gól Německu se zapíše do dějin japonského fotbalu

1

Líbilo se

05.12. - Japonsko si zajistilo sympatie spousty fanoušků. Ať už svým chováním nebo svými výsledky, kdy dokázali porazit Německo i Španělsko. Příšerný zápas s Kostarikou byl rázem zapomenut. Po penaltovém rozstřelu už ale Japoncům zbývá jen pouze vyklidit tradičně svá místa a odletět zpět domů. Odjíždí ale s hrdostí na to, co na MS 2022 v Kataru dokázali. Kdo zaujal nejvíce?

Shuichi Gonda - V japonském Shimizu letos musel skousnout sestup do druhé ligy, ale stejně i přes poměrně velkou konkurenci do Kataru odjel jako japonská jednička. A jeho fantastický výkon s Německem byl faktorem X při senzační výhře. Proti Kostarice jeho výkon stejně jako výkon ostatních nebyl dobrý, ale proti Španělsku i Chorvatsku už 33 letý gólman znovu držel Japonce.

Shuichi Gonda

Ritsu Doan - Až na Doana neměl žádný jiný Japonec více gólů než jeden. A platilo pravidlo, že pokud se útočník Freiburgu trefil, Japonsko slavilo výhru. Gól totiž vstřelil jak do sítě Německa, tak i Španělska. V obou zápasech šel přitom do hry až jako náhradník. Ačkoliv není v evropě ještě tak známý, v Kataru ukázal, že potenciál v něm ještě stále je. Je mu teprve 24 let.

Ritsu Doan

Yuto Nagatomo - Ve svých 36 letech na něm už bylo vidět, že tempo nestíhá hlavně fyzicky. Celou dobu svého pobytu na hřišti jel na 200 procent, bojoval na obou stranách a byl oporou. Jenže právě nedostatek sil způsoboval, že bývalý dlouholetý obránce Interu Milán musel vždy poměrně brzy střídat. Viděli jsme ho zřejmě na posledním velkém turnaji a nezklamal.

Yuto Nagatomo

Hidemasa Morita - Další poměrně neznámé jméno, ale pravda je ta, že 27letý záložník patří v této sezóně mezi opory Sportingu Lisabon a jasně si říká o pozornost. Středová řada se společně s Endem takřka neměnila a důvod byl jasný. Trenér Moriyasu od ní dostal vše, co bylo potřeba. Morita byl trochu ofenzivněji laděný a je s údivem, že na turnaji zůstal bez vstřeleného gólu.

Hidemasa Morita

Takuma Asano - Na turnaj přijel s malou zápasovou praxí kvůli zranění ale do Kataru vlítl s obrovským nasazením. Zápas s Německem proměnil v senzaci svým krásným gólem, velkou chutí a aktivitou. Ačkoliv už se potom gólově neprosadil, byl rozdíl když na hřišti byl a když na něm nebyl. A to hodně znatelný, Odehrál výborný turnaj a nedivil bych se, kdyby měnil angažmá.

David Suchý / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

První poločas dobrý, škoda, že Brazilci vypustili druhý. Čekal jsem ještě další příděl - bohužel byla jen údržba .... Smajlík 11

pavelprvni
Nejnovější články