Zpět na » Ostatní » Argentina si po zlém startu zajistila postup. Polsko díky pravidlu fair-play taktéž vystoupí ve vyřazovací fázi MS ve fotbale 2022

Ostatní - Argentina si po zlém startu zajistila postup. Polsko díky pravidlu fair-play taktéž vystoupí ve vyřazovací fázi MS ve fotbale 2022

Argentina si po zlém startu zajistila postup. Polsko díky pravidlu fair-play taktéž vystoupí ve vyřazovací fázi MS ve fotbale 2022 © fifa.com - Záložník Brightonu Alexis MacAllister dal životní gól

0

30.11. - REVIEW Argentina si po blamáži se Saúdskou Arábií spravila chuť proti Mexiku, ale nejdůležitější krok ještě neudělala. Jistotu postupu jí měl dát zápas s Polskem, do kterého vstupovala jako velký favorit. A roli potvrdila skvělým výkonem. Jen fantastický Szczesny udržel skóre pouze 2:0 a je hlavním polským hrdinou v cestě za postupem na MS fotbal 2022.

Argentina - Polsko 2:0

Branky: 46. MacAllister, 67. Alvaréz

Argentina: E. Martínez - Molina, Romero, Otamendi, Acuňa (59. Tagliafico)- MacAllister (83. Almada), De Paul, E. Fernandéz (79. Pezzella)- Di María (59. Paredes), Messi, Alvaréz (79. La. Martínez)

Polsko: Szczesny - Cash, Glik, Kiwior, Bereszynski (72. Jerdrejczyk) - Zielinski, Bielik (62.D. Szymanski), Swiderski (46. Skoras), Krychowiak (83. Piatek), Frankowski (46. Frankowski) - Lewandowski

Stejně jako v předchozích duelech, ani dnes nebylo Polsko lepším týmem. Tradičně hrálo ve svém bloku a jen se bránilo nájezdům Argentiny. Ta hrála nejlépe ze všech jejich duelů. Střely Messiho a Alvaréze vyrazil Szczesny, Acuňa pálil nad a až po 38 minutách měla Argentina největší šanci na skórování. Jinak výborný Szczesny fauloval Messiho a byla z toho penalta. Expert na penalty ale lapil pokutový kop podruhé v řadě a sebral Messimu třetí gól na MS ve fotbale 2022. Byl tak znovu velkým polským hrdinou.

Argentina měla snový start do druhého poločasu. Neuběhla ani minuta a Alex MacAllister po pasu Nahuela Moliny svou pomalou přesně mířenou střelou překonal jinak famózního Szczesnyho. Obrovskou šanci na srovnání měl Kamil Glik. Stoper Beneventa velmi nebezpečně hlavičkoval, ale pouze vedle tyče. Když Julián Alvaréz krásně zvýšil, pro Argentinu to už vypadalo velmi nadějně.. Na 3:0 mohl zvýšit Messi, ale netrefil ideálně a Szczesny ho vychytal. Po geniálním Messiho pasu se neprosadil ani Julián Alvaréz. Trefil boční síť.

Když ale stoper Spezie Kiwior fatálně chyboval, Lautaro Martínez mohl šance Polska pohřbít hluboko pod zem. Jenže svou šanci neproměnil. Mladý obránce nepůsobí jistě celý turnaj a může děkovat fotbalovému bohu, že se mu to ještě nijak nevymstilo. Když Szczesny fantasticky vychytal Tagliafica, Kiwior alespoň stihl odklidit před prázdnou bránou. Vzhledem ke skóre v zápase Saúdské Arábie a Mexika si Polsko zajistilo postup.