Zpět na » Ostatní » Co se skrývá za ikonickou fotografií Messiho a Cristiana Ronalda?

Co se skrývá za ikonickou fotografií Messiho a Cristiana Ronalda?

Co se skrývá za ikonickou fotografií Messiho a Cristiana Ronalda? © twitter.com - Nejlepší útočníci světa v reklamním snímku Louis Vuitton

0

Líbilo se

20.11. - Fotografie objektivem Annie Leibovitzové, kterou v posledních dnesch sdíleli na sociálních sítích nejen oba aktéři, ale také miliony uživatelů, nebyla aranžována nahodile. V pozadí skrývá několik detailů, které pozorným uživatelům neunikly.

Někdy stačí k zápisu do historie jediná fotografie, v případě americké portrétistky Annie Leibovitz to ale neplatí. Fotografka, která úspěšně působila ve Vanity Fair a Rolling Stone, ale rozhodla se prosadit v portrétování slavných osobností, má za sebou ikonických snímků několik. Od Johna Lennona po Meryl Streep, od královy Alžběty II. po Leonarda Di Capria.

Nejnovější snímek vyšel v předvečer fotbalového svátku, Mistrovství světa v Kataru, a zachycuje Leo Messiho s Cristianem Ronaldem nad rozehranou šachovou partií. Šachovnice je na snímku umístěna na dvou kufrech Louise Vuittona, což není nikterak překvapivé, protože se jedná o reklamní snímek právě pro známou módní oděvní značku. Zaujme ale jiný detail, kufřík který na fotografii posloužil jako stolek si fanoušci fotbalu jistě pamatují z Mistrovství světa v roce 2018, kdy v něm byl uchována a transportována trofeje pro vítěze.

Pro Messiho i Ronalda by světový šampionát v Kataru mohl být poslední šancí ve výjimečných kariérách na vítězství Mistrovství světa. Úvahy o dalším postupu by se tak staly krásnou metaforou následujících třiceti dní. I oni dva si, podobně jako spousta fanoušků, totiž přejí, aby došlo na finále Argentina - Portugalsko.

Kufřík ale není jediným skrytým detailem v kompozici. Dánský šachista Peter Heine Nielsen si všiml, že uspořádání figur na šachovnici není nahodilé, ale odkazuje na legendární partii mezi Magnusem Carlsenem a Hikaru Nakamurou, dvě velkými sportovními rivaly, který skončila remízou. „Druhá největší rivalita naší doby napodobuje tu největší,“ okomentoval fotografii právě norský velmistr Magnus Carlsen. V případě Messiho s Ronaldem se fanouškovský tábor odjakživa dělil na dvě nesmiřitelné skupiny, třeba Mistrovství světa v Kataru konečně vyřeš otázku o tom, kdo je lepší.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.com

Nejnovější články