Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Argentina přišla o 2 útočníky

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Argentina přišla o 2 útočníky

MS ve fotbale 2022: Argentina přišla o 2 útočníky © thestatesman.com - Nicolas González a Joaquín Correa o mistrovství světa přijdou

0

Líbilo se

18.11. - Kromě Francie se změny během příprav na MS ve fotbale 2022 dotkly i Argentiny. Změny to ale nebudou nějak zásadní a pro vývoj turnaje klíčové. Bez hráčů, kteří museli tým opustit se trenér Scaloni obejde a náhrady má nyní více než slušné. Na MS fotbal 2022 nebudou hrát Nicolas González a Joaquín Correa a Ángel Correa a Thiago Almada naopak v Kataru hrát budou.

Pro Nicolase Gonzáleze to měl být prozatimní vrchol kariéry. Křídelník hrající za Fiorentinu reprezentuje od roku 2019 a připsal si už 21 startů. Má zlatou medaili z Copa América a další chtěl určitě přidat i z mistrovství světa. Jenže ho už od konce října brzdilo zranění a nebylo jisté, zda ho stihne doléčit. Nestalo se tak a ačkoliv se 24letý křídelník objevil v nominaci, bohužel bude muset jet domů.

Jiný příběh už je Joaquín Correa. Útočník Interu Milán byl většinu sezóny fit a dokonce nastoupil do přípravného zápasu proti UAE, ve kterém se i střelecky prosadil. Jenže právě během něj si měl údajně 28letý forvard přivodit nějaké zranění, které ho ze hry vyřadí. On sám je reprezentantem od roku 2017, kdy ještě nastupoval za Sevilu. Také má ale alespoň trofej z Copa América.

Ale bez Correy nebudeme. Odejde jeden, přijde druhý. Osobně trochu nechápu, jak je možné, že už v nominaci nebyl, ale Ángel Correa si přeci jen zahraje. Oficiálně tedy nahrazuje Gonzáleze. V Atléticu Madrid se sice zatím nechytá na jeho výborné loňské výkony, ale to, že to v sobě 27letý útočník má, je nám všem jasné. První reprezentační start si připsal už v roce 2015, ale od té doby jich posbíral pouze 22. Mistrovství světa v Kataru tak pro něj bude velkou příležitostí.

MS fotbal 2022 si zahraje Thiago Almada

A Joaquína Correu nahradí Thiago Almada, který bude nejmladším hráčem ve výběru. Nastupuje v MLS za Atlantu United a letos se mu celkem dařilo. Ve 29 zápasech dal 6 gólů a na 11 přihrál. Potvrzuje tak status jednoho z největších argentinských talentů současnosti a čeká na laso z Evropy, které dříve nebo později určitě přijde. V národním dresu si doposud připsal jeden jediný start.

Ángel Corre a Thiago Almada

David Suchý / beinsports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články