Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Pomůže Ghaně role outsidera?

MS ve fotbale 2022: Pomůže Ghaně role outsidera?

MS ve fotbale 2022: Pomůže Ghaně role outsidera? © talksport.com - Thomas Partey bude tahounem Ghany

0

Líbilo se

23.10. - V roce 2010 Ghana v JAR došla až do čtvrtfinále a byla velmi blízko postupu. Jenže Luis Suaréz rukou zachránil gól a následující penaltu Gyan neproměnil. Tak skončila pohádka země se silnou kulturou woodoo, která děsila i naše fotbalisty o 4 roky dříve. Opory jako Gyan, Assamoah nebo Muntari tu už nejsou, ale i tak je neradno Ghanu podceňovat. V cestě jí bude stát Jižní Korea, Portugalsko a stará známá Uruguay.

André Ayew - Oporou reprezentačního výběru je od roku 2007. Připsal si více než 100 startů a patří mezi nejlepší fotbalisty z Ghany v historii. Ještě aby ne. Jeho otec Abedi Pelé je tím vůbec nejlepším. Společně se svým bratrem Jordanem bude oporou i v Kataru. Tamní prostředí dobře zná. Od roku 2021, kdy odešel ze Swansea hraje za Al-Sadd. Za 36 zápasů tam dal 20 gólů. Z toho 15 jich bylo za 21 ligových zápasů v minulém ročníku. I v 32 letech a mimo evropskou scénu to v něm stále je.

André Ayew

Thomas Partey - Aktuálně nejlepší ghanský fotbalista. V kariéře patřil pouze dvěma klubům. Atléticu Madrid a Arsenalu. Vizitka, kterou se nepyšní jen tak někdo. Zatímco na klubové úrovni ho častokrát v útočné fázi nevidíme, za Ghanu má trochu ofenzivnější povinnosti. I z toho pramení jeho 13 gólů a 6 asistencí za 40 zápasů. V Kataru tomu nebude jinak. Bude klíčovým Box to box záložníkem a hra na něm bude stát i padat. Zatím má formu. Otázkou je, zda mu vydrží.

Mohamed Salisu - Další zástupce Premier League v kádru. Obrovitý stoper, který bude ve dvojici s Amarteym nahánět strach útočníkům. Trochu zarážející je, že i když na vrcholné evropské úrovni hraje už několit let, ať už ve Španělsku nebo Anglii, prvního reprezentačního startu se dočkal až během poslední reprezentační přestávky. Chybí mu tedy zkušenosti. Ty ale může nahradit těmi z nejlepší ligy světa, kde podává za Southampton velmi dobré výkony.

Iňaki Williams - Obrovská posila pro národní tým. Rodák z Bilbaa, který má i jeden zápas za Španělsko. V roce 2016 nastoupil do přátelského utkání proti Bosně. To mu nyní umožňuje hrát za Ghanu. Podobně jako Salisu nastoupil poprvé na posledním srazu proti Brazílii a Nikaragui. Trenér Addo v něm získal útočníka, který má přes 280 zápasů v La Lize. V posledních 6 sezónách nechyběl v jediném zápase ročníku. Takovou výdrž a pevné zdraví Iňaki má. V dosavadních 10 zápasech dal i 4 góly. Pokud si formu udrží, v Kataru bude faktorem X.

Iňaki Williams

Joe Wollacott - Největším problémem Ghany je post brankáře. Žádná velká hvězda nebo jasná jednička tu není. V kvalifikaci a na mistrovství Afriky byl jedničkou Joe Wollacott. 26letý brankář Charltonu bude mužem, na ktrého bude Ghana spoléhat nejvíce. Nelze mít iluze, že bude Ghana dominovat a brankáře ani nebude potřebovat. Práce bude mít více než dost. Během kariéry vystřídal už 10 klubů. Kromě krátké kapitoly v Norsku chodil z Bristolu po hostováních v nižších anglických soutěžích až zakotvil ve Swindonu. Po pouhém roce ale přestoupil do Charltonu bojujícího o postup do Championship.

David Suchý / fifa.com

Noviny
Nejnovější články