Zpět na » Ostatní » Kylian Mbappé porazil Lionela Messiho i Cristiana Ronalda. Je nejlépe placeným fotbalistou světa

Kylian Mbappé porazil Lionela Messiho i Cristiana Ronalda. Je nejlépe placeným fotbalistou světa

Kylian Mbappé porazil Lionela Messiho i Cristiana Ronalda. Je nejlépe placeným fotbalistou světa © forbes.com - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

08.10. - Francouzský útočník Paris Saint-Germain Kylian Mbappé se podle magazínu Forbes stal novým nejlépe placeným fotbalistou světa. Díky letošnímu podpisu nové lukrativní smlouvy s PSG tak po osmi letech stanul na vrcholu žebříčku nejlépe placených hráčů někdo jiný než Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Magazín Forbes každý rok tradičně sestavuje žebříček nejlépe placených fotbalistů světa a první místo po dlouhých osmi letech konečně okupuje někdo jiný než Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Květnový podpis nové astronomické smlouvy s Paris Saint-Germain totiž do jeho čela vystřelil francouzského reprezentanta Kyliana Mbappého, který si za sezónu 2022/23 přijde na 128 milionů dolarů (115 milionů liber).

Za sebou tak Mbappé nechal svého spoluhráče z PSG Lionela Messiho, který skončil druhý se 120 miliony dolarů a třetí se umístil Portugalec Cristiano Ronaldo, který si v Manchesteru United přijde na 100 milionů dolarů.

První pětku pak uzavřeli další útočník Paris Saint-Germain Neymar (87 milionů dolarů) a hvězda Liverpoolu Mohamed Salah s 53 miliony dolarů.

Do první desítky se vešla i nová letní posila Manchesteru City Erling Haaland, která si ve svém novém klubu přijde na 39 milionů dolarů za sezónu.

Vzestup Mbappého a Haalanda, kteří jsou jako jediní v žebříčku mladší 30 let, signalizuje podle Forbesu globální posun ve hře, ve které se stále více prosazují mladí fotbalisté i blížící se konec kariéry Messiho a Ronalda.

Celkově se přitom očekává, že deset nejlépe placených hráčů světa si v této sezóně přijde dohromady na 652 milionů dolarů, což je o 11 % více než v loňském roce, kdy tento součet činil 585 milionů dolarů.

Žebříček nejlépe placených fotbalistů za sezónu 2022/23 podle Forbesu:

1. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)
2. Lionel Messi (Paris Saint-Germain)
3. Cristiano Ronaldo (Manchester United)
4. Neymar (Paris Saint-Germain)
5. Mohamed Salah (Liverpool)
6. Erling Haaland (Manchester City)
7. Robert Lewandowski (Barcelona)
8. Eden Hazard (Real Madrid)
9. Andrés Iniesta (Vissel Kóbe)
10. Kevin De Bruyne (Manchester City)

Kam dál?

Vít Sedlák / espn.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články