Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Filip Novák zamířil do Al-Jaziry

Ostatní - Filip Novák zamířil do Al-Jaziry

Filip Novák zamířil do Al-Jaziry © newstsance.com - Filip Novák opustil Turecko

0

Líbilo se

05.10. - Okolo reprezentanta Filipa Nováka bylo v posledních týdnech rušno. Oženil se, jeho otec byl nalezen mrtvý a nyní končí v Turecku. Radostné, ale zároveń těžké dny prožívá reprezentační obránce. Jeho novým klubem bude Ai-Jazira ze Spojených arabských emirátů. Minimálně na počasí a finance si stěžovat moct nebude.

Filip Novák je odchovancem zlínského fotbalu, ale již v roce 2011, kdy mu bylo 21 let se přesunul do Jablonce. Na východu Čech zažil krásné roky. Dostal se během nich do reprezentace a vrcholem byla sezóna 2014/15, během které z pozice krajního obránce vstřelil parádních 11 gólů. Vyneslo mu to angažmá v dánském Midtjyllandu, odkud se po 2 a půl letech odebral do tureckého Trabzonsporu. Právě tam zažil nejkrásnější léta své kariéry. Patřil mezi nejlepší hráče ligy, napevno se usadil v základu reprezentace a během dvou sezón dal 12 ligových branek. Zadarmo ho pak podepsalo Fenerbahce.

Druhý nejúspěšnější klub turecké historie je známý tím, že každou sezónu má v kádru obrovský přetlak a v přestupovém období sbírá kvalitní hráče, jenž jsou k dispozici. Na fotbalovou stránku se moc nehledí a smlouvy agenty i hráče zaslepí. To byl zřejmě i případ Filipa Nováka. Ten se stal ve Fenerbahce náhradníkem a nijak moc se neprosadil.

Tuto sezónu už je na vedlejší koleji a v jeho 32 letech si připsal pouze pár startů v kvalifikaci o evropské poháry. Trenér Jesus s ním nepočítal a tak se dohodli na konci. Zadarmo přestoupil do Emirátů, kde bude hrát za Al-Jaziru. Jeho zřejmě nejznámějším spoluhráčem je reprezentant JAR Thulani Serero, který vyhrál 3 nizozemské tituly s Ajaxem. Stihl si dokonce připsat svůj první start. Odehrál 28 minut při ligové remíze 1:1.

David Suchý / newstsance.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články